5 занаети за украсување на пролет

Здраво на сите! Денес ние ви донесеме 5 занаетчиски идеи за украсување на нашиот дом во пролет. Тие се прилично едноставни занаети за правење, кои се многу убави и ќе и дадат на нашата куќа поинаков допир и според новата сезона.

Дали сакате да знаете кои се овие занаети?

Занает број 1: Лесно цветање на црешата да се стави во вазна.

црешови цветови

Цветовите се theвезди на пролетта, затоа, кој подобар начин да ги донесете дома. За да го направите ова, тоа е едноставно како да користите суви гранки и да додадете цвеќиња од крепе хартија. Резултатот е толку убав.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Цвеќиња од цреша, совршени за украсување на куќата во добро време

Занает број 2: Централно парче украсено со цвеќиња и свеќи.

Пролетно парче

Друг занает со цвеќиња, во овој случај да се направи ова пролетно централно парче.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Централно парче со цвеќиња, камења и свеќа

Занает број 3: Едноставна бохо декорација за да ги направите нашите перници.

Перница Бохо

Нашата софа и кревети може да се облечат и на пролет, за ова треба да направите само мали промени како што се перничињата.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Бохо перниче, како да направите декорација

Занает број 4: Стегач за завеси со јажиња и дрво.

Нека влезе сончевата светлина! Што подобро отколку да ставите прстиња од природни материјали за да ја пуштиме светлината да влезе во нашиот дом?

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Стегач за завеси со јаже и чепкалка за заби

Занает број 5: Рустикална свеќа со природни портокали.

Цитрусните свеќи се уште една добра опција за украсување во нашиот дом. Еве ви ја предлагаме оваа прекрасна свеќа со портокали.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Рустикална свеќа од портокал, убава и со многу добар мирис

И подготвени! Сега можеме да го смениме украсот на нашата куќа и да започнеме да уживаме во убавото време во нашиот дом.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.