5 занаети со ролни за тоалетна хартија

Здраво на сите! Во денешната статија ќе ви покажеме 5 занаети што можете да ги направите со рециклирање картон од ролни за тоалетна хартија. Тие се едноставни занаети за да поминете малку време во забава.

Дали сакате да видите кои се тие?

Занает 1: Двоглед за повеќе авантуристички

Овој занает е совршен да се прави со децата дома за секое слободно време. Покрај тоа, таа им овозможува на играта и забавата да продолжат подоцна.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Двоглед со ролни за тоалетна хартија за повеќе авантуристички

Занает 2: Кукла за кучиња

Одличен начин да се забавувате и да научите како да ракувате со едноставни кукли. Секое животно или фигура што сакаме може да се направи откако ќе знаеме како да ја направиме оваа кукла.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Кукла куче или други животни да се прават со деца # yomequedoencasa

Занает 3: Декоративен цвет

Многу едноставен занает за рециклирање картонски картони за тоалетна хартија и украсување соба.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Декоративен цвет со ролни за тоалетна хартија

Занает 4: Бележник

Занает во кој покрај рециклирање ќе им дадеме функционалност на ролни за тоалетна хартија и други парчиња хартија што ги имаме дома лабаво.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Ние правиме тетратка со рециклирање на ролна тоалетна хартија

Занает 5: Картон слон

Едноставен занает кој сигурно ќе ги задоволи најмалите во куќата.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Слон со ролни за тоалетна хартија #yomequedoencasa

И подготвени! Сега можете да ги рециклирате картоните од ролните за тоалетна хартија.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе го направите овој занает.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.