5 занаети со стара облека за да ги направите овој Божиќ

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме 5 занаети за рециклирање стара облека што ги имаме дома. Има многу разновидни занаети, некои многу Божиќни, а други за правење во текот на годината.

Дали сакате да знаете што се овие занаети со стара облека?

Стара облека занает број 1: Божиќен гном со стар џемпер

Овој божиќен занает може да биде одличен подарок за да му го направите на некој што го сакате или, исто така, начин за украсување на нашиот дом.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Направете го вашиот Божиќен гном почнувајќи од стар џемпер

Стара облека занает број 2: џвакање од кучиња

Што мислите да ја направите оваа играчка како божиќен подарок за нашите миленици?

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Куче џвакање со стара облека

Стара облека занает број 3: торба за забава со стара шамија

Оваа чанта може да биде одлична идеја за правење дома со нашите малечки. Може да биде и торба и чанта.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Кутија за млеко и материјали за рециклирање торба за забави

Стара облека Занает број 4: Стапирајте фигури на облека за украсување

Дали имате каубој, кошула од дебела ткаенина итн... што не ја користите затоа што не ви се допаѓа? Ви даваме идеја да испечатите фигури и на тој начин да можеме да ја обновиме нашата облека.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу: Печат ананаси на стари фармерки

Занает за стара облека број 5: Рециклирајте широка облека за да можете да продолжите да ја носите

Ако имате некоја облека што не ја носите затоа што е премногу широка, ова е одлична идеја која изгледа прекрасно и која ќе ни овозможи да продолжиме да ја користиме таа кошула или фустан што е преголем за нас.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор следејќи ја врската подолу:

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)