5 занаети што треба да ги направите во дождливите денови со најмалите во куќата

Здраво на сите! Во денешната статија ќе ви дадеме пет идеи за совршени занаети за да направите дождливи денови и да поминете забавно време со семејството.

Дали сакате да видите какви занаети предлагаме?

Занает број 1: Бубачки во бегство.

Занает што станува натпреварувачка игра што можат да ја играат сите членови на семејството.

Доколку сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го следите следниот линк: Бубачки во бегство. Ние правиме игра-занает за деца

Занает # 2: Брод за досада.

За оние врнежливи попладне кога не можете да ја напуштите куќата, овој брод за досада може да биде совршен за идеи што да правите како семејство.

Доколку сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го следите следниот линк: Брод против досада

Занает број 3: Едноставен замок со картонски ролни тоалетна хартија.

Една опција е лесно да се прават замоци од ролни за тоалетна хартија. Секој може да дизајнира свој замок, а потоа да може да им ги покаже на другите.Да видиме кој го прави најдобриот замок!

Доколку сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го следите следниот линк: Едноставен замок со ролни за тоалетна хартија

Занает број 4: Пловечки брод со тапи.

Пловечките чамци можат да играат многу за да направат забавна бања во која ќе се борат со брод со најмалите.

Доколку сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го следите следниот линк: Брод што плови со плута и ева гума

Занает број 5: Тајна порака да се игра шпион.

Како за играње шпион? Со оваа идеја можете да си испраќате пораки едни на други.

Доколку сакате да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, можете да го следите следниот линк: Тајна порака да се игра шпион

И подготвени! Веќе имаме неколку идеи да ги поминеме дождливите пролетни попладне.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.