5 идеи што треба да ги дадете за време на карантин # yomequedoencasa

Здраво на сите! Постојат многу луѓе кои имаат роденден во текот на овие денови или имаат одреден датум, па затоа денес ви донесуваме XNUMX идеи за подароци за време на карантин. Има од некои поедноставни до други посложени, но сите одлични.

Дали сакате да знаете кои се тие?

Идеја број 1: торба или чанта

Оваа идеја е повеќе макотрпна од другите, но е одличен резултат.

Ако сакате да направите паричник, треба само да го избришете чекорот да ставите рачка до торбата и воилата.

Можете да видите како да го направите тоа тука: Кутија за млеко за рециклирање торби и ткаенини

Идеја број 2: кутија за накит за прстени

Идеја која е многу едноставна за реализација и со која можете да направите многу убав подарок за некој посебен.

Можете да видите како да го направите тоа тука: Кутија за накит за прстени, убав и едноставен начин за нивно чување

Идеја број 3: Домашен и природен пилиндер за кафе.

Оваа идеја е совршена за сите оние кои сакаат да се грижат за себе и да ги бараат најприродните формули можно за вашата кожа. И, ако веќе ви се допаѓа мирисот на кафе, ова ќе биде добар подарок.

Можете да видите како да го направите тоа тука: Прочистете

Идеја број 4: нараквица со тапи

Оригинална идеја да користите тапи од шишиња што ги имате дома или да започнете да ги чувате овие тапи за да направите занаети како оваа.

Можете да видите како да го направите тоа тука: Нараквица со тапи

Идеја број 5: лак за украсување подароци

Добрата презентација честопати е исто толку важна како и самиот подарок, бидејќи покажете дека сте застанале да го давате тој подарок со убов и присуствуваше на секој дета detail од тоа.

Затоа, ние предлагаме украсете го подарокот со овој лак, дека можете да направите со која било хартија што ја имате дома и дека е многу убава.

Можете да видите како да го направите тоа тука: Лесен за правење лак за подароци

Се надевам дека ќе се расположите и ќе ги направите овие занаети. И запомнете, останете дома.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.