5 картонски занаети што треба да ги направите со децата на Ноќта на вештерките

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме пет картонски занаети што можеме да ги направиме со најмалите во куќата и со тема за Ноќта на вештерките.

Дали сакате да знаете кои се овие занаети?

Ноќ на вештерките картонски занает број 1: Црна картонска мачка

Црните мачки се едно од најрепрезентативните животни на Ноќта на вештерките, па зошто да не го направите тоа на овој датум за да поминете забавно време дома.

Ако сакате да знаете како можете да ја направите оваа мачка за Ноќта на вештерките, можете да видите чекор по чекор на следниот линк: Црна мачка со картон: занает за Ноќта на вештерките што треба да се прави со деца

Занаетчиство за карти за Ноќта на вештерките број 2: Симпатична лилјак за Ноќта на вештерките

Друго од репрезентативните животни на овие урми е лилјакот, но не сите од нив мора да бидат страшни.

Ако сакате да знаете како можете да го направите овој лилјак за Ноќта на вештерките, можете да го видите чекор по чекор на следниот линк: Смешен лилјак да се направи на Ноќта на вештерките со деца

Занаетчиство за акции со карти за Ноќта на вештерките број 3: Мумија картичка за тоалетна хартија

Не може да има украс за Ноќта на вештерките без мумии.

Ако сакате да знаете како можете да ја направите оваа мумија за Ноќта на вештерките, можете да видите чекор по чекор на следниот линк: Лесна мумија за Ноќта на вештерките да се направи со деца

Ноќ на вештерките картонски занает број 4: црна картонска мумија

Друга едноставна опција за правење мумија.

Ако сакате да знаете како можете да ја направите оваа мумија за Ноќта на вештерките, можете да видите чекор по чекор на следниот линк: Мумија од црн картон за Ноќта на вештерките

Занаетчиство на акции за карти за Ноќта на вештерките број 5: Мала шапка за вештерки

капа од вештерки

Вештерките се кралици на Ноќта на вештерките, така што не можете да ги пропуштите занаетите поврзани со нив.

Ако сакате да знаете како можете да ја направите оваа вештерка шапка за Ноќта на вештерките, можете да видите чекор по чекор на следната врска: Мала капа од вештерки за Ноќта на вештерките

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.