5 оригами да се направат со тоалетна хартија и изненадување

Здраво на сите! Сега кога жештината е тука, сакаме да поканиме неколку пријатели да се напијат нешто на нашите тераси и балкони. Затоа ве предлагаме 5 видови оригами да се направат со тоалетна хартија и изненадување на нашите гости.

Дали сакате да знаете кои се тие?

Слика број 1: Брод

Започнуваме со брод, многу летен мотив, како и школки што можете да ги видите кон крајот.

Чекор по чекор можете да ја видите оваа бројка за оригами на следниот линк: Оригами за ролна тоалетна хартија

Слика број 2: Срце

Ова срце, покрај тоа што е убаво, е многу едноставно и брзо се прави.

Чекор по чекор можете да ја видите оваа бројка за оригами на следниот линк: Оригами за ролна тоалетна хартија

Слика број 3: Триаголник

Една од наједноставните фигури за да започнете да правите ваков вид оригами.

Чекор по чекор можете да ја видите оваа бројка за оригами на следниот линк: Оригами за ролна тоалетна хартија

Слика број 4: Лесна обвивка

Школките се многу летен мотив, затоа предлагаме две опции, една поедноставна и друга покомплицирана што следува.

Чекор по чекор можете да ја видите оваа бројка за оригами на следниот линк: Оригами за ролна тоалетна хартија 2

Слика број 5: Елаборирана школка

Ова е последната опција што ја предлагаме, можеби најкомплицираната да се направи, но сепак е едноставна.

Чекор по чекор можете да ја видите оваа бројка за оригами на следниот линк: Оригами за ролна тоалетна хартија 2

И подготвени! Може да ставите неколку ролни во корпа покрај тоа што виси на држачот за ролна, на овој начин дури и ако фигурата на држачот за ролна исчезне наскоро, ќе има и такви во корпата.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе им дадете посебен шмек на вашите бањи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.