5 пролетни занаети што треба да ги направите со деца

Здраво на сите! Во овој пост ќе видиме пет пролетни занаети што треба да ги прават со деца.

Дали сакате да знаете кои се овие занаети?

Занает број 1: Пролетно дрво, полно со цвеќиња.

Овој занает е многу едноставен за изработка и е совршен за малите да направат нешто поврзано со пролетта, како што е цветањето на дрвјата и растенијата.

Ако сакате да видите како да го направите овој занает, чекор по чекор го имате на следниот линк: Пролетно дрво, лесно и едноставно да се направи со деца

Занает # 2: Бубамара со лесна картичка

Со пролетта не пристигнуваат само цвеќињата, туку и животните почнуваат да се гледаат, па зошто да не ја направите оваа curубопитна бубамара?

Ако сакате да видите како да го направите овој занает, чекор по чекор го имате на следниот линк: Лесна картичка бубамара

Занает # 3: Топла силиконски очила

Како да направите забавни шарени очила за да го видите доаѓањето на пролетта?

Ако сакате да видите како да го направите овој занает, чекор по чекор го имате на следниот линк: Топла силиконски очила

Занает # 4: Печурка со картонски јајца

Постојат многу можни занаети со картонски јајца, па зошто да не ја направите оваа забавна печурка?

Ако сакате да видите како да го направите овој занает, чекор по чекор го имате на следниот линк: Печурка со картони од јајца

Занает број 5: Двоглед за повеќе авантуристички

Правењето забавни двогледи може да направи забавно попладне, а потоа да можеме да си играме со нив за да ја откриеме пролетта.

Ако сакате да видите како да го направите овој занает, чекор по чекор го имате на следниот линк: Двоглед со ролни за тоалетна хартија за повеќе авантуристички

И подготвени! Веќе имате 5 идеи за занаети што треба да ги направите со најмалите и да ја придружувате сезоната на годината во која се наоѓаме сега.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.