6 Занаети на животни

Здраво на сите! Во оваа статија ќе предложиме 6 занаети на животни што треба да ги направите секое попладне и поминете некое забавно време дома. Совршени се да се прават со деца.

Дали сакате да знаете кои се тие?

Занает # 1: Бубамара од картон

Оваа бубамара е несомнено многу едноставен занает за правење и резултатот е многу убав. Совршено за подоцна да се стави на полица.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор со кликнување на следниот линк: Картонска бубамара

Занает # 2: Кукла за кучиња

Овој забавен занает ќе даде многу игра дури и кога ќе завршите со изработката. Добриот дел е што можете да експериментирате за да направите и други животни, откако ќе знаете како да го направите тоа.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор со кликнување на следниот линк: Кукла кучиња или други животни да се прават со деца

Занает 3: Пеперутка од крепе хартија и картон

Убава пеперутка што малите сигурно ќе ја сакаат и што ќе сакаат да ја имаат во својата соба или да ја подарат на некој што го сакаат.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор со кликнување на следниот линк: Картон и крепе хартиена пеперутка

Занает # 4: Лесен октопод

Многу едноставен занает со кој можеме да ги рециклираме картонските ролни тоалетни или кујнски хартија.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор со кликнување на следниот линк: Лесен октопод со ролна тоалетна хартија

Занает # 5: Слон со тоалетна хартиена ролна

Друг едноставен занает да се направи со ролни за тоалетна хартија.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор со кликнување на следниот линк: Слон со ролни тоалетна хартија

Занает # 6: Лесна пеперутка

Ова е друга опција да се направи пеперутка, со повеќе материјали и друг краен резултат.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор со кликнување на следниот линк: Лесна пеперутка за деца

И подготвени! Веќе имаме неколку занаети што треба да ги направиме и да се забавуваме.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.