6 животни да се направат со ролна од картон или тоалетна хартија

Здраво на сите! Како што веќе објавивме, ви носиме во овој занает 6 животни со ролна од картон или тоалетна хартија. Тие се многу едноставен за правење и совршен за да си поминете забавно со децата.

Дали сакате да знаете кои се животните?

Материјали што ќе ни требаат за да ги направиме нашите картонски животни

 • Картон картон од разни бои
 • Ролни тоалетна хартија
 • Тијарес
 • Лепак
 • Чувствувани пенкала

Рацете на занаети

Imalивотно број 1: Мачка

Ова маче е многу лесно да се направи и е многу убаво. Добрата работа е што со промена на карактеристиките на лицето можеме да направиме и мало кутре.Дали се осмелувате?

Како да го направите ова животно, можете да видите на следниот линк: Црна мачка со картон

Anивотно број 2: Куче

Овој занает направен со ролна тоалетна хартија, покрај тоа што е убав, може да стане игра за децата кои мораат да го соберат кученцето.

Како да го направите ова животно, можете да видите на следниот линк: Ние правиме куче од ролна тоалетна хартија

Anивотински број 3: Був

Друг занает за ролна тоалетна хартија што дава одличен резултат за да добиете играчка или да ја декорирате просторијата.

Како да го направите ова животно, можете да видите на следниот линк: Ние правиме був од ролни за тоалетна хартија

Anивотински број 4: Лилјак

Што мислите за овој убав лилјак? Па, тоа е многу лесно да се направи.

Како да го направите ова животно, можете да видите на следниот линк: Смешен лилјак да се направи на Ноќта на вештерките со деца

Anивотно број 5: Пеперутка

За овој занает ќе ни треба и занаетчиски стап, но зарем не е убав?

Како да го направите ова животно, можете да видите на следниот линк: Лесна пеперутка за деца

Imalивотно број 6: Бубамара

Последниот занает е оваа симпатична бубамара, многу е едноставна за правење и изгледа многу смешно на полица помеѓу книги или скриена меѓу лисјата на растението.

Како да го направите ова животно, можете да видите на следниот линк: Картонска бубамара

И подготвени! Сега можете да го направите животното што ви се допаѓа најмногу или сите!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.