6 занаети за повторна употреба на тапи од шишиња

Здраво на сите! Во денешниот напис ќе ви дадеме 6 идеи за занаети за повторна употреба на тапи од шишиња. Тие се многу едноставни за изработка, оригинални и сигурно ќе си поминете убаво кога ќе ги направите и ќе ги користите подоцна.

Дали сакате да видите кои се тие?

Занает 1: Коњ со играчки со тапи

Првиот занает е овој оригинален коњ направен со плута, волна и некои украси за да го украси.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор во следната статија: Лесен коњ со плута и волна

Занает 2: Чаша со тапи

Многу корисен начин за повторна употреба на плута е да се направат чаши за пенкала, маркери итн. тие се многу оригинални.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор во следната статија: Чаша за пенкала со тапи

Занает 3: Здружена змија со тапи

Совршен занает да го направите со најмалите во куќата, а потоа да се забавувате играјќи со него.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор во следната статија: Змија со тапи

Занает 4: Садови за сапуница направени со тапи

Тука имаме уште еден многу корисен занает, бидејќи плута помага сапунот да се исцеди совршено, а исто така избегнува да ги обојува нашите работни плочи, кади, итн.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор во следната статија: Ние правиме 3 различни садови од плута сапун

Занает 5: Чамец со играчки што лебди на тапи

Овој занает е совршен за малите да играат во када кога се качуваат.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор во следната статија: Брод што плови со плута и ева гума

Занает 6: Нараквица со тапи

Конечно, совршен занает за давање или давање посебен шмек на комплет облека.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор во следната статија: Нараквица со тапи

И ова се денешните 6 занаетчиски идеи!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од нив.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.