6 занаети за рециклирање за да ја започнете годината

Здраво на сите! Започнуваме нова година и што подобар начин отколку да се започне со рециклирање и да се создаде свест кај најмалите од куќата даваат пример со некои занаети.

Дали сакате да знаете кои ги предлагаме?

Занает # 1: Лесен октопод со картон за тоалетна хартија

Убав октопод, едноставен и забавен за правење, кој сигурно ќе им се допадне на најмалите.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Лесен октопод со ролна тоалетна хартија

Занает # 2: Стаклено шише за повторна употреба на вазна

Сигурно во овие Божиќни денови поминавте необично шише, поголемо или украсено со кое да ја направите оваа вазна.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Ние правиме вазна со повторна употреба на стаклено шише

Занает број 3: плакета што рециклира маслена облека

Имате стара маслена облека? Зошто да не го искористиме тоа?

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Индивидуална гума за маса за рециклирање на чаршав

Занает # 4: Кутија за складирање слушалки

Кутии може да се користат за многу работи, ова е само идеја.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Метална кутија за рециклирање кутија за слушалки

Занает # 5: Пилешко со чаша јајца

Совршен начин за рециклирање на картони од јајца, користејќи малку фантазија.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Мала птица со чаши со јајца

Занает број 6: торба за повеќе намени

Можеби имате дома пантолони за спорт што можете да ги рециклирате за да му дадете втор живот.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на следниот линк: Повеќенаменска торба за рециклирање на некои панталони

И подготвени! Веќе имаме шест совршени опции за да ги направиме овие денови кога времето не е многу добро.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.