6 занаети со јажиња совршени за украсување

Здраво на сите! Денес ние ви донесеме 6 занаетчиски идеи направени со јаже што се совршени за украсување на нашата куќа, а уште повеќе сега кога се чини дека се соочуваме со добро време и дека сакаме да ја смениме декорацијата.

Дали сакате да знаете кои се овие занаети што ги предлагаме?

Занает # 1: украсен жардиниер за јаже

Со доаѓањето на убавото време, сакате да ја наполните куќата и балконите со растенија. Затоа, кој подобар начин да ги направите убав жардиниер со жици за да им дадете уште посебен шмек?

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Засадувач украсен со јажиња

Занает # 2: Носител на вратата за јаже за јаже

Овој држач за врата, покрај тоа што е убав и оригинален, многу лесно се прави и несомнено ќе му даде посебен шмек на вашиот дом.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Држачи за врати со јаже

Занает # 3: Засадувач со стара корпа за ѓубре и жици

Друга идеја да се направи жардиниер со јажиња е повторно да се користи корпа за отпадоци што повеќе не ја сакаме затоа што е оштетена или едноставно повеќе не ја користиме.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Саден сад со стара корпа за отпадоци

Занает # 4: Фиока со жици

Промена за кое било парче мебел е да додадете убава фиока со жици.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Ние правиме фиока за дупките во нашиот мебел

Занает # 5: Стегач за завеса за јаже

Со овој стегач за завеси, покрај украсувањето, ќе добиеме и светлина да влеземе во нашите простории.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Стегач за завеси со јаже и чепкалка за заби

Занает # 6: Декоративен сад за јаже

Овој сад е одличен за украсување на кое било парче мебел или дури и за давање подарок.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Декоративен сад за јаже

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети за да дадете промена во украсувањето на вашиот дом.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.