6 лесни животни за правење со картон

Здраво на сите! Во денешната статија ќе видиме како направете 6 животни со картон на многу едноставен начин и совршени за правење со деца. 

Дали сакате да видите какви се овие животни?

Занает # 1: Едноставна бубамара

Бубамара, покрај тоа што е многу добро животно време, е многу едноставна за правење со картон и како што можете да видите е многу убава.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Лесна картичка бубамара

Занает # 2: Паун

Овој паун е најкомплицираниот занает што може да се направи од сите оние што ви ги донесуваме во овој напис, но сепак е многу прифатливо да се направи со децата дома.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Паун со картон

Занает # 3: Симпатична пеперутка

Што мислите за оваа прекрасна и смешна пеперутка да направам на крајот на пролетното попладне? Без сомнение уште едно од животните на убавото време.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Картон и крепе хартиена пеперутка

Занает # 4: Полжав

Овој смешен полжав може да ги украсува полиците на собите на најмалите во куќата.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Картонски полжав да се прави со деца

Занает # 5: Бубамара

Како што рековме, бубамара е една од кралиците на убавото време, затоа ви донесовме друг начин да го направите ова мало животно.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Картонска бубамара

Занает # 6: Здружена риба

За крај, ви донесовме идеја за риба што можете да ја користите и за играње бидејќи е артикулирана и може да им даде забавни времиња на најмалите во куќата, а исто така и на возрасните.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Артикулирана картонска риба, идеална за правење со деца

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.