6 совршени обележувачи што треба да ги подарите

Здраво на сите! Во денешната статија ви донесуваме а компилација од 6 совршени обележувачи што ќе ги направиме дома за нас или ќе ги подариме. Постојат различни стилови, се помалку лесни, но со сите ќе се забавуваме кога ги правиме и ќе го обожаваме резултатот.

Дали сакате да видите што даваат овие обележувачи?

Обележувач 1: Чаша за чај.

Совршен обележувач што може да им го дадете на loversубителите на билни чаеви и чаеви. Оригинално, убаво и едноставно за правење.

Можете да видите како да ја направите оваа обележувач на следниот линк: Обележувачи за чаши за чаши

Обележувач 2: Обележувачи на пеперутки

Многу убава обележувач, чии бои може да се менуваат по вкус, како и претставеното животно. На овој начин можеме да направиме многу персонализирана обележувач за да и ја дадеме на избраната личност.

Можете да видите како да ја направите оваа обележувач на следниот линк: Обележете или обележете го користејќи го остатокот од хартијата за да исечете некои пеперутки.

Обележувач 3: Обележувач на форма на срце

обележувач на срцето

Совршен обележувач што треба да им го дадеме на оние што ги сакаме или на романтичните луѓе. Но, ако претпочитате да направите друг начин освен срцето, тоа е исто така можно.

Можете да видите како да ја направите оваа обележувач на следниот линк: Обележувачи во форма на срце, совршени за подарување

Обележувач 4: Ознака за бубамара

Многу убав обележувач совршен за подарок на деца или некој со весела личност.

Можете да видите како да ја направите оваа обележувач на следниот линк: Како да направите обележувач за бубамара ева гума за деца

Ознаки 5: Обележувач на фотографии

Можеби ќе сакаме да направиме многу поперсонализирана обележувач со додавање фотографија. Ако е така, ова е одлична опција. Не мора да биде облик на срце, само следете го процесот давајќи му форма што најмногу ни се допаѓа.

Можете да видите како да ја направите оваа обележувач на следниот линк: Фотографски обележувачи на Валентин

Ознаки 6: Обележувачи со копчиња

ева гумени обележувачи и детски копчиња

Класичен обележувач со правоаголник со забавен и живописен допир со копчиња и ефективна хартија.

Можете да видите како да ја направите оваа обележувач на следниот линк: Детски обележувачи и копчиња Ева гума

И подготвени! Едноставно треба да изберете кои се наши омилени и да се фатите за изработка.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие обележувачи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.