7 занаети изработени со помпони

Здраво на сите! Во денешниот пост вие Ние предлагаме 7 занаети да ги правиме со помпони. Тоа е забавен начин да поминеме некое време за да мораме да бидеме дома.

Дали сакате да знаете кои се овие занаети што ги предлагаме?

Занает # 1: Зајак направен со помпони

Овој смешен зајак е многу едноставен за правење и исто така е многу добра опција да се направи со деца и да се подари на некого.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Зајак со волнени помпони

Занает број 2: Чудовиште направено со помпони

Забавно чудовиште кое ќе ја разубави секоја детска соба.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Помпон чудовиште

Занает број 3: Приврзок за клучеви направен со помпони

Совршен занает за секого, да го подариме, за нас или за кого сакаме.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Приврзок за пом-пом-клучеви

Занает број 4: Лента за уши со пом помс

Совршени уши за придружба на костумот, ние само треба да ги разликуваме боите на помпоните.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Лента за глава со помпонски уши да се прави со деца

Занает # 5: Помпон и лесна венец

Совршен занает за домот, изгледа прекрасно и дава пријатна амбиентална светлина што ќе ја сака целото семејство.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Ompилица помпон

Занает # 6: салфетка Пом Пом

Уште една одлична идеја за украсување на нашиот дом и изненадување на гостите.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Помпон за салфетки, убав и лесен

Занает број 7: Пиле направено со помпони

Ова смешно пиле ќе го разубави секој приврзок за клучеви или место каде што сакаме да го ставиме.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор, гледајќи на следниот линк: Пиле со помпон од волна

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети со пом пом.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

бул (точно)