7 занаети со крепе хартија совршени за деца

Здраво на сите! Денес ние ви донесеме разни занаетчиски опции за правење со хартија за крепи. Сите тие се совршени за да се направат како семејство.

Дали сакате да знаете кои се овие занаети?

Занает # 1: Едноставна балерина

Можете да знаете како да го направите чекор по чекор овој занает следејќи ја врската подолу: Балерина со занаетчиски стап

Занает број 2: дрво полно со цвеќиња

Можете да знаете како да го направите чекор по чекор овој занает следејќи ја врската подолу: Пролетно дрво, лесно и едноставно да се направи со деца

Занает број 3: змеј што дише со оган

Можете да знаете како да го направите чекор по чекор овој занает следејќи ја врската подолу: Змеј со ролна картон за тоалетна хартија

Занает # 4: Цвет венец за коса

Можете да знаете како да го направите чекор по чекор овој занает следејќи ја врската подолу: Крепска хартија и цветна круна

Занает # 5: Риба со креп хартија и ЦД -а

Занаети за украсување музички ЦД-а

Можете да знаете како да го направите чекор по чекор овој занает следејќи ја врската подолу: Како да направите риба од рециклирани ЦД -а и креп хартија

Занает број 6: Пеперутка со картон и хартија за крепи

Можете да знаете како да го направите чекор по чекор овој занает следејќи ја врската подолу: Картон и крепе хартиена пеперутка

Занает # 7: Цвет Лило

Можете да знаете како да го направите чекор по чекор овој занает следејќи ја врската подолу: Цвет Лило или цвет од кластери

И подготвено! Како што можете да видите, постојат многу различни опции за занаетчиство за правење хартија за крепи. Вие само треба да ги изберете оние што ви се допаѓаат најмногу и да се подготвите за забавно време да ги правите. Можете исто така да ги земете овие идеи и да ги направите ваши, менувајќи ги боите на пример.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.