7 картонски фигури што треба да се направат во топлите часови

Здраво на сите! Денес ние ви донесеме 7 идеи за фигури што треба да ги направите со картон и што ќе ги сакаат малите. Совршена идеја е да се направи со најмалите во куќата во оние моменти кога топлината е многу силна и подобро е да бидете во затворен простор.

Дали сакате да знаете кои се овие бројки?

Слика број 1: Бубамара од картон

Започнуваме со оваа смешна бубамара која може да ги украси полиците на децата.

Можете да видите како да ја направите оваа бројка на следниот линк: Картонска бубамара

Слика број 2: Артикулирана картонска риба, совршена за играње.

Покрај тоа што е совршена за забава, оваа риба може да обезбеди часови игра благодарение на нејзината мобилност.

Можете да видите како да ја направите оваа бројка на следниот линк: Артикулирана картонска риба, идеална за правење со деца

Слика број 3: Полжав од картон

Овој пријателски полжав ќе го оживее секое слободно време што сакате да го окупирате.

Можете да видите како да ја направите оваа бројка на следниот линк: Картонски полжав да се прави со деца

Слика број 4: Лесен цвет со картон

Овој цвет е совршен за украсување на кој било предмет, правење венци или ставање во чинии.

Можете да видите како да ја направите оваа бројка на следниот линк: Брз цвет со картон

Слика број 5: Лесен вентилатор за минување на најжешките часови.

Што подобро отколку да се направи вентилатор за најжешките часови?

Можете да видите како да ја направите оваа бројка на следниот линк: Лесен вентилатор за хартија

Слика 6: Лесен картон картон

Децата ќе сакаат да прават свои миниони со прилагодување на облеката и очите.

Можете да видите како да ја направите оваа бројка на следниот линк: Картон минион, совршен за правење со најмалите

Слика број 7: Лесна пеперутка од хартија

Прекрасна и весела пеперутка што може да го украси секој агол.

Можете да видите како да ја направите оваа бројка на следниот линк: Картон и крепе хартиена пеперутка

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.