7 фигури изработени со картонски јајца

Здраво на сите! Денес ние ви донесеме неколку едноставни и многу убави занаети што треба да ги направите со картонските јајца. На овој начин, покрај рециклирањето, ќе направиме и серија фигури што можеме да ги направиме како семејство за да играме подоцна или да украсиме простор посветен на игри или занаети.

Дали сакате да знаете кои се овие бројки?

Слика со чаши со јајца број 1: Печурка

Започнуваме со оваа забавна и лесна за правење печурка. Потоа ќе видите 6 животни направени со чаши со јајца, така што тие ќе бидат мали по големина и ќе ги оставиме на која било полица.

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на врската подолу: Печурка со картони од јајца

Слика со чаши со јајца број 2: Медуза

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на врската подолу: Медуза со чаша јајца

Слика со чаши со јајца број 3: Кит

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на врската подолу: Кит со чаша јајца

Слика со чаши со јајца број 4: Пингвин

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на врската подолу: Пингвин со картонска јајце

Слика со чаши со јајца број 5: Мала птица

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на врската подолу: Мала птица со чаши со јајца

Слика со чаши со јајца број 6: Риба

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на врската подолу: Лесна риба со чаши со јајца и картон

Слика со чаши со јајца број 7: Гасеница

Можете да видите како да го направите овој занает чекор по чекор на врската подолу: Лесна гасеница за деца со картони од јајца

И подготвено! Било која од овие опции ќе биде совршена за да се забавуваме себеси, да рециклираме и да дозволиме нашата фантазија да дивее правејќи активности како семејство. Можете да ги правите еден по еден за да имате цела колекција животни направени со чаши со јајца или дури да продолжите да размислувате како да направите други животни со истиот материјал. Раце на занает.

Се надевам дека ќе се расположите и ќе направите некои од овие занаети.

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.