9 лесни оригами за почеток

Здраво на сите! Денес ние ви донесеме 9 многу едноставни фигури за оригами да започнат во овој свет. Тоа е одличен начин да го поминете времето кога е потопло, да помогнете при рачна и ментална подвижност. Овие видови занаети немаат возраст, па се надевам дека целото семејство ќе ве охрабри.

Дали сакате да видите кои се овие оригами?

Слика број 1: Лице на мачка

Едноставен начин да започнете е да направите животински лица, па затоа ви донесуваме неколку од нив почнувајќи со ова маче.

Чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Лице од мачка оригами

Слика број 2: Лице со лисица

Лицето на лисицата е едно од нашите омилени поради тоа колку изгледа добро и колку е лесно да се направи.

Чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Лесно лице Оригами Фокс

Слика број 3: Лице на слон

Оваа бројка е веќе малку посложена, но сепак е многу лесна.

Чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Оригами лице од слон

Слика број 4: Коала лице

Уште еден од нашите омилени.

Чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Лесно лице од оригами коала

Слика број 5: Зајачко лице

Чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Оригами зајачко лице

Слика број 6: Свинско лице

Чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Лесно лице од свиња оригами

Слика број 7: Лице на куче

Со ова го завршуваме оригамито на лицата.

Чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Лесно лице за куче Оригами

Слика број 8: Едноставен кит

Едноставни животни со целосна должина како овој кит се совршени за почеток со оригами.

Чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Лесен кит Оригами

Слика број 9: Пингвин

Друго цело животно да се направи, нешто покомплицирано.

Чекор по чекор можете да го видите на следниот линк: Лесен пингвин оригами

И подготвени!

Се надевам дека ќе се расположите и дека ќе ги зголемите тешкотиите во овој свет на оригами.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени.

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.