Направи сам: Украсете шишиња со лента за перење

шише2 (копија)

Здраво сами пријатели! Денес предлагаме друг DIY Јас го олеснувам тоа шишиња стакло што сакаме да го рециклираме. Станува збор за да им се даде допир на боја со лента за миење.

За оние кои не знаат уште, на лента за миење Тоа е еден вид обоена лента која многу се користи за изработка на украси, изгледа одлично и ако се умориме од неа, секогаш можеме да ја отстраниме и тоа е тоа.

Материјали

 1. Стаклени шишиња. 
 2. Лента за перење на бои или цртежи. 
 3. Секач. 
 4. Мерна лента. 
 5. Пластичен цвет. 
 6. Лепак

Proceso

капаче од шише

Takeе ја земеме мерната лента и ќе го означиме местото каде што сакаме да започнеме да го ставаме Лента за миење. Откако ќе се вклучи првата лента, ќе ја пресечеме веднаш на крајот за да не се монтира на почетокот на лентата за перење. 

Addе додадеме парчиња околу шишето по наш вкус, секогаш имајќи предвид, на пример, во овој отпечаток од точки, дека цртежот е во корелација и дека не е променет. Откако ќе го украсиме целото шише, ќе треба да го лепиме цветот само на устата и ќе бидеме подготвени рециклирано шише.

До следната самодоверба!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.