Кукла со лесна саксија

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ја направиме оваа кукла со саксии. Дали е начин

Патека за тревник за базен

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ја направиме оваа прекрасна тревна патека за да стигнеме таму ...

Натпревар XNUMX со животни

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да направиме оригинален три-по-ред користејќи материјали ...

Камен круг за дрво

Здраво на сите! Во денешниот занает ви донесуваме нова идеја за градината. Ајде да направиме ...

Бубамари за градина

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ги направиме овие смешни бубамара од градината. Одлични се ...

Огледало за Macrame

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да направиме едноставно макремско огледало. Овие огледала ...

Приврзок во форма на мачка

Приврзок во форма на мачка

Овој приврзок во форма на мачка е многу оригинален начин за украсување на кој било дел од торба или носење како приврзок за клучеви.

Висечки starsвезди за Божиќ

Висечки starsвезди за Божиќ

Со малку волна и бел лепак ќе направиме крути starsвезди кои ќе бидат обесени на кој било агол од вашата куќа.

Венец за Божиќ

Венец за Божиќ

Со сите наши детали имаме едноставен начин да направите домашен и оригинален Божиќен венец, ќе го обожавате неговиот резултат

4 занаети за домот

Здраво на сите! Во денешниот пост ќе прикажеме 4 идеални занаети за нашиот дом. Постојат различни ...

Декоративни пинцети

Декоративни пинцети

Со овој занает ќе научите да ги украсувате овие оригинални дрвени штипки за облека. Потребна ви е само малку боја и креативност.

Обележувачи за книги

Обележувачи за книги

Ако сакате да ги читате и обележувате своите страници, можете да ги направите овие обележувачи во форма на кактус. Тие имаат забавна форма за вашите книги

Декоративен сад за јаже

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме овој прекрасен сад со жици. Многу е лесно да се ...

Ompилица помпон

Здраво на сите! Во овој занает ќе ја направиме оваа прекрасна помпонска венци. Многу е лесно да се направи и ...

Мебел направен со стапови за кукли

Мебел направен со стапови за кукли

Научете како да направите оригинален мебел направен со стапчиња за сладолед, тие ќе бидат идеални за играње со куклите и ќе ги воодушеват сите деца.

Валентин вазна

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме валентин вазна со рециклирање на стаклена тегла, ...

Кошница со јаже од јута за бесење

Кошница со јаже од јута за бесење

Друг начин да направите декоративна идеја ако вашата идеја е да направите нешто оригинално. Можеме да направиме корпи со јаже од јута, многу едноставни и брзи.

Божиќно парче

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме убаво Божиќно парче. Совршен е за ...

пердув од макрама

Пердув од макрама

Во овој занает ќе направиме пердув за украсување, со техниката макраме. Ова пенкало е совршено за ...

Уметности и занаети користејќи нишки за шиење

Како да направите предиво

Како да добиете слика на конци, позната како предиво, и да не умрете обидувајќи се. Објаснување за комбинациите, можностите и разработката.

Како да направите декупажа без брчки со користење на железо.

Декупаж е техника која се состои во изработка на дизајни со салфетки кои се лепат со лепак. Понекогаш ова попладне е комплицирано и тие излегуваат надвор.Научете да ја правите техниката декупажа без чинија, совршена за секоја површина и останува без брчки, резултатот е фантастичен.

2 Божиќни занаети за рециклирање картонски кутии.

Во денешниот пост ќе научиме како да рециклираме картонски кутии за да направиме 2 божиќни рамки за фотографии. Тие се одлични за поставување на вашите спомени. Научете да рециклирате картонски кутии за да направите Божиќни занаети како овие оригинални рамки за фотографии за украсување на вашиот дом.

Топки за украсување на вашата елка супер лесни

Божиќните топчиња се најкористениот украс за украсување на нашето дрво на овие датуми, но понекогаш се многу скапи. Во овој пост ќе ве научам како да направите Научете како да направите овие божиќни топки за да го украсите вашето дрво. Тие се совршени и многу ефтини за да направат многу различни бои.

Како да рециклирате ЦД-а за Божиќ. Елф Дедо Мраз.

  Во денешниот пост ви донесов нова идеја каде можете да научите да ги рециклирате ЦД-а или дискови што ги имате дома и кои не работат затоа што тие се Научете да рециклирате ЦД или ДВД и да го изградите ова елф или елф на Дедо Мраз за да ги украсите Божиќ и дај му супер оригинален шмек.

Како да рециклирате закачалки за украсување на бебешка соба

Бебешката соба е место кое треба да биде убаво и пријатно за да го прими новороденчето. Во овој пост ќе ве научам како да направите Научете како да го направите овој постер со име на бебе за да ја украсите просторијата на вашето дете со рециклирање на закачалки за облека.

Многу лесно цвеќе од хартија за украсување на вашите занаети

Хартиените цвеќиња се едни од занаетите што најмногу се користат во сите проекти како што се украси за забави, родендени, пролет, итн ... Во Научете како да ги направите овие цвеќиња од хартија за 5 минути, совршени за украсување на која било забава или прослава и многу оригинален допир.

Гумен кловн Ева за украсување на забави за деца

Кловновите се ликови кои се појавуваат на многу забави. Во овој пост ќе ве научам како да ја направите оваа совршена гума ева за да му дадете оригинален шмек на Научете како да го направите овој гумени кловн ева за да украсите кој било дел од вашата забава или подароците за роденден на децата, тие изгледаат одлично.

Рециклирање на алуминиумски конзерви. Декупаж за почетници

Во овој пост ќе ве научам како да рециклирате алуминиумски лименки и да ги претворите во овој модерен излитена шик стил. Можете да ги користите за молив.Научете како да рециклирате алуминиумски конзерви со техниката декупаж во неколку чекори и многу економично со ова упатство за чекор по чекор.

КАКО ДА СЕ ПРАВИТЕ ДЕКОРАТИВНИ ЧЕСТИ КАКТУСИ ЧЕКОР ЧЕКОР

Во ова упатство ви покажувам како да создадете чувствуван кактус. Овие растенија се многу модерни и многу декоративни, но понекогаш од некои причини не.Во ова упатство ве учам како да создадете чувствуван кактус. Toе научиме сами да ги создаваме на вештачки, но подеднакво декоративен начин.

КАКО ДА ИЗРАБОТЕТЕ ALLИДЕН ТОП СО СТИКА ЗА ЛЕCEЕ - ЧЕКОР ЧЕКОР

Во ова упатство ви покажувам како да креирате убав wallиден жардинер користејќи стапчиња за стапчиња или рамни дрвени стапчиња. Многу е лесно и е многу. Во ова упатство ве учам како да создадете убав жардинер за wallидови користејќи стапчиња за сладолед или рамни дрвени стапчиња. Многу е лесен и е многу декоративен.

Украсете ја својата соба со овој ева гумен знаменце и помпони

Знаменцата се користат многу за украсување на собите и детските забави. Во овој пост ќе ве научам како да го направите овој знаменце со многу малку. Научете како да го направите овој совршен знаменце за да ја украсите вашата соба или кој било агол од вашата куќа со многу малку материјали, сигурно ќе го обожавате.

Самостоен дисплеј за вашите очила со дрвени стапчиња за 5 минути

Дисплеите за накит и додатоци се еден од најпознатите украсни елементи што постојат во просториите на сите куќи. Во овој пост ќе научам како да го направам овој дисплеј со дрвени стапови за да ја украсите вашата соба за неколку минути и да ги поставите вашите очила или накит.

3 ЛЕСНИ ИДЕИ ЗА РЕЦИКЛИРАЕ НА ПАРЕЗИРАНИ КАНЦИ - ЧЕКОР ПО ЧЕКОР

Во ова упатство ви донесувам 3 идеи за рециклирање лимени конзерви и претворање во убави украсни предмети за вашиот дом. Кутија со ткива, држач за свеќи и обесена вазна со која ќе им дадете втор живот на оние предмети што требаше да бидат отфрлени.

3 лесни идеи со силикон во пиштол или лепак за топлина

Во ова упатство ви донесувам 3 идеи да ги направите со лепак за врело топење или исто така познат како силиконски пиштол или топол силикон. Тоа е суштинска алатка во секое занаетчиско катче, па сигурно повеќето од вас имаат една.

Како да направите саксии со стари дрвени стапчиња за стапчиња

Во ова упатство ви покажувам како да креирате свои саксии користејќи чепкалки за заби или исто така познати како чепкалки за заби. И покрај тоа што е материјална многу мала вредност, бидејќи е направена од дрво, можеме да создадеме многу убави работи и да им дадеме рустикален допир со финишот што го сакаме.

држач за гума ева донлумузична нота

Носител на белешки. Многу лесни занаети

Со овој држач за белешки направен со дрво и ева гума, никогаш нема да ги заборавите работите што треба да ги направите. Изгледа одлично за украсување на вашиот фрижидер

Како да направите венец од овошје

Во ова упатство ви покажувам како да направите овошна венец што ќе го разубави секој агол, но исто така е совршен за забави и украси за излози.

Како да ставите мебел повторно

Обновете го вашиот дом со ова упатство за тоа како да ставите мебел повторно. Многу едноставна и ефтина работа за извршување.

Како да направите помпони

Во овој занает ќе видиме како да направиме помпони за украсување забава, трпеза со потпис или слатка трпеза.

матирани ева гумени магнети

Замрзнати магнети за лето

Научете како да го украсите вашиот фрижидер со овие летни магнети во форма на сладолед. Супер лесен и резултатот како што можете да видите е одличен!

шарен жардиниер

Садилка за виножито

Во овој пост ви покажувам како да ја направите оваа саксија или саксија во боја на виножито совршено за да украсите кој било агол од вашата куќа и да му дадете супер оригинален допир

3 идеи за правење украсни топчиња

Во ова упатство ви давам три идеи чекор по чекор и видео за да креирате декоративни топчиња со различни стилови и техники. Изберете го оној кој најмногу ви одговара.

гасеници помпони и пинцети

Гасеници со клипови и помпони

Научете како да ги направите овие слатки гасеници со само помпони и штипки за облека. Резултатот ќе биде одличен. Се осмелуваш ??

украс за пролетни цвеќиња

Пролетна топка

Научете како да го направите овој украс во форма на топка за пролет. Одлично е да ја декорирате вашата соба, не можете да пропуштите чекор по чекор!

Романтична вазна

Во денешното упатство ќе видиме како да направиме романтична вазна со повторна употреба на стаклена тегла. Со,…

Украсете кутија со овошје.

Во овој занает ви покажуваме како, почнувајќи од кутија јагоди, можеме да го смениме неговиот изглед за да служи како украс.

Гарланд со ЕВА гумени срца

Самостојна статија за тоа како да направите венец од срца направени со гума ЕВА. Идеално за нај летно украсување и за најжешките забави.

Крепска хартија и цветна круна

Направи сам-напис кој покажува како да се направи тотална самрачна цветна круна и совршена за носење оваа пролетна летна сезона.

Цвеќе од жица и лак за нокти

Направете сам како да направите цвеќе со алуминиумска жица и лак. Лесни и убави, тие се совршени за украсување или како додаток за коса. Themе ги сакате!

Како да направите роза со FIMO

Самостојна статија за иницијација на полимерна глина, во овој пост, ќе видиме како да направите роза на многу едноставен начин и тоа дава многу убави резултати.

Гарланд за забави со крепе хартија

Идеална DIY ставка за забави. Во ова упатство ќе научиме како да направите венец со крепе хартија лесно и брзо. Совршен за забави во последен момент.

Постелнина со монистра

Трпезариска трпезариска маса, украсена со мониста (рокерија од различни бои) и густа памучна нишка, репродуцирајќи основен дизајн на цвеќе.

Организатор за ѓердани и чанти со закачалки

Упатство за тоа како да организирате додатоци и да ги поставите удобно на закачалки. Оваа самодоверба ќе ви помогне да се организирате за да имате секогаш при рака она што го сакате.

Гарланд од цвеќиња и светла

Самостојна статија за тоа како да направите цветен венец направен со крепе хартија. За оваа самодоверба, ќе користиме венец на новогодишни светла, цвеќиња и лента.

Насликајте камења за украсување

Самостојна статија за украсување со камења од реки или плажи. Во оваа DIY ќе најдеме камења насликани со геометриски мотиви за украсување.

Цвет од хартија како украс

Самостојна статија за украси за забави во хартија. Во оваа статија ќе најдете идеја да направите прекрасен хартиен цвет за украсување и поставување на сцената

Прстени со копчиња

Прстени со копчиња

Прстените се украсен елемент за рацете на сите жени и на некои мажи, па затоа денес ве учиме како да направите многу лесни со копчиња.

Bвона за украсување

Декорација со clayвона од глина

На влезната врата вообичаено е да се постават некои bвона за да се знае кој влегува во куќата, денес ви покажуваме како да ги направите со материјали за повеќекратна употреба.

Сад за бурми

Сад за бурми

Во оваа статија ви прикажуваме оригинална чинија или чинија за да можете да ги пренесувате прстените на невестата и младоженецот до олтарот, наместо вообичаената украсена перница.

Прилагодете пенкало со ЦД

Упатство за тоа како да преуредите пенкало користејќи старо ЦД. Useе користиме лента така што исечоците на ЦД-то се совршени и ќе ги залепиме во пенкалото

Плочи украсени за Ноќта на вештерките

Плочи украсени за Ноќта на вештерките

Во оваа статија ве учиме како да ги искористите јадењата за забави на Ноќта на вештерките, така што тие ќе имаат многу поголема усогласеност со овој празник.