Подароци на вineубените

Подароци на вineубените

За еден ден убав како Денот на вineубените ги имаме овие специјални подароци што можете да ги направите со рециклирање стаклени тегли.

Идеи за пакување подароци

Идеи за пакување подароци

Овој Божиќ имате најдобри идеи да завиткате подароци на забавен начин. Willе ги сакате малите овци и божиќни мотиви.

Снешко со шнола

Здраво на сите! Со доаѓањето на зимата, кој подобар начин да направите занаети што ве потсетуваат на снег? Така

Божиќни украси

Божиќни украси со картонски цевки

За овој Божиќ можете да ги направите овие оригинални новогодишни украси кои сигурно ќе направат убав дизајн во некој агол од вашата куќа.

Висечки starsвезди за Божиќ

Висечки starsвезди за Божиќ

Со малку волна и бел лепак ќе направиме крути starsвезди кои ќе бидат обесени на кој било агол од вашата куќа.

Венец за Божиќ

Венец за Божиќ

Со сите наши детали имаме едноставен начин да направите домашен и оригинален Божиќен венец, ќе го обожавате неговиот резултат

Мачка за Ноќта на вештерките

Мачка за Ноќта на вештерките

Оваа мачка го има целиот свој шарм и е создадена како занает направен за да му се допадне на Ноќта на вештерките. Неговите материјали се ...

Пуканки за Ноќта на вештерките

Здраво на сите! Денес ви донесовме уште еден занает поврзан со Ноќта на вештерките, овој пат идеја како да подготвите пакети ...

Есенски лисја

Есенски лисја

Овие есенски лисја се едноставен и забавен занает за украсување и во кој може да учествува и најмалиот од куќата.

Мексикански маски на черепот

Мексикански маски на черепот

Овие мексикански черепи се икона на нивната земја. Со овој занает ќе научиме како да направиме шарена маска за Ноќта на вештерките.

Обележувачи за книги

Обележувачи за книги

Ако сакате да ги читате и обележувате своите страници, можете да ги направите овие обележувачи во форма на кактус. Тие имаат забавна форма за вашите книги

Мала мечка со сунѓер

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ја направиме оваа мечка со сунѓер. Многу лесно…

Клипови на младоженецот

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе ги направиме овие прекрасни свадбени клипови, совршени за украсување во ...

Кактус со помпони

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме овој кактус со помпони, многу е лесно да се направи, ...

Велигденска свеќа # yomequedoencasa

Здраво на сите! Денес ви донесовме уште еден велигденски занает, ќе ја направиме оваа едноставна Неделна свеќа ...

Танцова маска за карневал

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе ја направиме оваа прекрасна карневалска маска за танцување. Е многу…

2 смешни маски за карневал

2 смешни маски за карневал

Многу забавен занает да се прави со деца. Тие се две маски со забавни форми за да можат да се користат во вашите костумски забави.

Виси срце за Валентин

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме ова прекрасно обесено срце за Денот на в Valentубените, совршено е ...

Валентин вазна

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме валентин вазна со рециклирање на стаклена тегла, ...

Валентин картичка со движење

Валентин картичка со движење

Карта што треба да се даде на Денот на вineубените или на посебен ден. Има порака полна со срца што ќе се движи на многу оригинален начин.

Како да направите Pop Up картичка

Како да направите Pop Up картичка

Ако сакате да научите како да направите забавна Pop Up картичка, еве го овој многу оригинален начин да ја дадете оваа картичка на многу весел начин.

Зачувајте Божиќен прибор за јадење

Не пропуштајте го овој многу лесен занает што може да го направите со деца и идеален за украсување на вашата божиќна трпеза. Тоа е божиќен чувар на прибор за јадење.

Ирваса топка направена од картон

Оваа топка од ирваси е идеална за украсување за време на Божиќ и исто така потребни се малку материјали за да изгледа одлично. Направи го!

Украс на дрво со тапи

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме убав украс за дрвја со тапи. Совршено е

Starвезден украс за Божиќ

Овој едноставен и лесен занает е идеален украс за Божиќни starвезди за децата да си ги направат и украсат своите домови.

занаети да се обесат на Божиќ

3 занаети да се обесат за Божиќ

Три многу забавни и оригинални занаети за правење и закачување на елката. Може да се направи со деца затоа што тие се многу лесни.

Божиќно парче

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме убаво Божиќно парче. Совршен е за ...

Календар за доаѓање за Божиќ

Календар за доаѓање за Божиќ

За овој Божиќ можеме да направиме супер забавен календар за настани за најмалите, направен со рециклирани картонски цевки.

Ноќ на вештерките мобилен

Смешен мобилен за Ноќта на вештерките

Многу забавен начин да се направи мобилен телефон што ги имитира облиците на животните типични за овие празници. Makeе направиме два мали пајаци, две тикви и две лилјаци.

Мобилна честитка

Здраво! Во овој занает ќе направиме мобилна честитка. Станува збор за оригинална картичка со елемент што ...

Оригинална честитка

Во овој занает ќе направиме оригинална честитка да му подариме на кого сакате. Дали сакате да видите како ...

комплет за итни случаи

Детали за гости: торба за итни случаи

Дали стапувате во брак или се венча некој близок вас? Дали сакате посебен детал за гостите? Што е со оваа торба за итни случаи? Едноставно и сигурно ќе успеете.

прилагодете ја агендата

Ние прилагодуваме агенда

Можеме да најдеме голем број агенди во продавниците за канцелариски материјал, иако тие не секогаш имаат сè што сакаме. Денес одиме ...

Занаети за Денот на вineубените. Шејкер 14 февруари

Остана многу малку за да го прославиме Денот на вineубените или денот на loveубовта и пријателството и во овој пост ќе ве научам како да ја направите оваа шејкер картичка за да и ја дадете да научите како да ја направите оваа шејкер картичка за Денот на вineубените, одлично е да го подари на некој посебен за да го прослави денот на loveубовта и пријателството.

Божиќно централно парче направено со дрвен трупец

Божиќ се приближува и ако сакате украс, во ова упатство ќе видите како да направите Божиќно парче направено со дрвен труп. Идеја Во ова упатство ќе видите како да направите Божиќно парче направено со дрвен труп. Многу оригинална декоративна идеја за Божиќ.

3 занаети за Божиќ со цевки за тоалетна хартија

Продолжуваме со Божиќните идеи и овој пат ќе научам 3 занаети за рециклирање на цевки за тоалетна хартија. Тие се совршени за дома. Научете како да ги направите овие занаети со цевки за тоалетна хартија за да го украсите Божиќ и да дадете супер оригинален шмек на вашата куќа оваа празнична сезона. Рециклирајте лесно.

Божиќен држач за свеќи, рециклирајќи чаша јогурт.

Ако сте го пробале јогуртот во стаклена тегла, ќе видите дека е вкусен. Денес ве предизвикувам да не го фрлате шишето и повторно да го користите во декоративна идеја, затоа што предлагам тема: создадете свој држач за Божиќни свеќи, рециклирајќи чаша јогурт. Ви оставам инспирација во ова упатство.

Божиќно парче направено со филц

Во ова упатство ви покажувам како да направите Божиќно парче направено со филц, многу лесно и ефтино. Така што овој Божиќен украсување на вашата трпеза е нешто. Во ова упатство ве учам како да направите новогодишно централно парче направено со филц, многу лесно и ефтино. Така што овој Божиќ ја украсивте вашата трпеза.

2 Божиќни занаети за рециклирање картонски кутии.

Во денешниот пост ќе научиме како да рециклираме картонски кутии за да направиме 2 божиќни рамки за фотографии. Тие се одлични за поставување на вашите спомени. Научете да рециклирате картонски кутии за да направите Божиќни занаети како овие оригинални рамки за фотографии за украсување на вашиот дом.

Топки за украсување на вашата елка супер лесни

Божиќните топчиња се најкористениот украс за украсување на нашето дрво на овие датуми, но понекогаш се многу скапи. Во овој пост ќе ве научам како да направите Научете како да направите овие божиќни топки за да го украсите вашето дрво. Тие се совршени и многу ефтини за да направат многу различни бои.

Божиќни занаети со рециклирање. 3 новогодишни украси

Во денешниот пост ќе ве научам како да направите 3 БОRИНИ РАБОТИ со рециклирање на работите што ги имаме дома. Тие се супер лесни и можете да ги направите Научете како да ги направите овие Божиќни украси за да ја украсите вашата куќа за Божиќ. Можете да користите работи што ги имаме низ куќата и нема да ве чини многу пари.

Божиќна елка од картон за украсување на мали куќи

Еден од најважните елементи на Божиќ се дрвјата. Понекогаш немаме простор дома затоа што тие се толку големи. Во овој пост ќе научам како да ја направам оваа елка со рециклирање картон од житни кутии, таа е идеална за мали куќи бидејќи не зафаќа простор.

Божиќен бил со цевки за тоалетна хартија

Во денешниот пост ќе ви покажам како да го направите овој супер лесен и ефтин Божиќен украс со рециклирање картонски цевки од тоалетна или кујнска хартија. Научете како да го направите овој божиќен украс со рециклирање картонски цевки од тоалетна или кујнска хартија. Супер е лесно да се направи.

Како да рециклирате ЦД-а за Божиќ. Елф Дедо Мраз.

  Во денешниот пост ви донесов нова идеја каде можете да научите да ги рециклирате ЦД-а или дискови што ги имате дома и кои не работат затоа што тие се Научете да рециклирате ЦД или ДВД и да го изградите ова елф или елф на Дедо Мраз за да ги украсите Божиќ и дај му супер оригинален шмек.

Снешко

Божиќна честитка за деца со снешко

Божиќ доаѓа и во овој пост ќе ви покажам како да ја направите оваа смешна картичка во форма на снешко. Одлично е да го направите со најмногу Научете како да ја направите оваа Божиќна честитка во форма на снешко за да им ги честитате празниците на сите ваши пријатели и семејство.

Занаети за Ноќта на вештерките за деца. Сликање на вештерки

Ноќта на вештерките доаѓа и на овој пост ќе ве научам како да рециклирате картон и да го претворите во оваа совршена детска слика за да украсите која било забава, дом.Научете како да ја направите оваа детска слика за Ноќта на вештерките совршена за украсување на вашата забава, дом или училиште . Супер е гаден !!!

Брош за медицинска сестра со гума ева

Медицинските сестри имаат многу убава професија да се грижат за нас и да бидат свесни за нашето здравје. Во овој пост ќе ве научам како да ја направите оваа медицинска сестра од Научете да ја направите оваа совршена медицинска сестра од гума за ева да и ја даде на некој што е посветен на таа професија, можете да го користите како брош.

3 ИДЕИ ЗА КРЕИРАЕ СЛЕДНИ СТАВИ

Во ова упатство ви донесувам 3 идеи за да можете лесно да создадете приврзоци од глина или со пастата за моделирање што ја сакате. Тие се лесни за правење, но со многу професионален резултат. Можете да ги користите за секоја пригода, да ги подарите или дури и да ги продадете.

Чекор по чекор да се направат медали за Денот на мајката

Во ова упатство ве учам како да креирате медали од хартија, совршени за правење со деца. Сега кога е близу Денот на мајката, можете да ги персонализирате за да и го дадете секој на вашата мајка. Тие можат да му дадат име или фраза и да користат што сакаат бои.

Фигура на велигденско зајаче ЧЕКОР ОД ЧЕКОР

Во ова упатство ви покажувам како да креирате велигденско зајаче со фимо или полимерна глина. Децата исто така можат да го сторат тоа, и тоа ќе послужи како украс за велигденски подароци, како изненадување во чоколадните јајца или едноставно како украсна фигура на кој било агол.

Велигденско зајаче, подгответе си своја кутија со бонбони и подгответе ја за овој Велигден.

Денес дојдов да ви покажам како да подготвите своја кутија со бонбони: велигденско зајаче. Каде што децата од куќата, покрај тоа што ќе можат да стават чоколадни јајца, ќе поминат одлично и со изработката на овој занает.

Картичка за славење на денот на таткото

Ви покажувам чекор по чекор од картичката за да го прославиме Денот на таткото. Идеално е да му дадете на тато на неговиот ден или да го користите како ознака за подарок.

Научете како да направите 3Д-картичка за Денот на вineубените

Научете како да направите 3Д картичка за Денот на вineубените, тој датум се приближува каде што се слави пријателството и loveубовта ... Ако сакате да го прославите или имате валентин кој сакате да ја изненадите оваа картичка, ќе биде одлично за таа пригода.

Самостојни три обележувачи за Денот на вineубените

ќе видиме 3 обележувачи за Денот на вineубените. Три различни форми на срце што се користат за обележување на страницата од книгата што ќе ја обожавате, совршена да ја подарите или да ја направите сами ако сакате да ја читате.

Декорација на плик за честитки за Божиќ.

декорација на пликови за Божиќ, каде што можете да ги испратите вашите Божиќни честитки на оригинален начин, всушност ќе ви покажам четири начини, можете да изберете кој ви се допаѓа најмногу.

3 многу лесни елки за правење деца

Научете како да ги направите овие 3 супер лесни модели на новогодишни елки за да ја украсите вашата куќа и да се забавувате заедно со децата.

3 ИДЕИ ЗА РЕЦИКЛИРАЕ НА Халоуин

Во ова упатство ви донесувам 3 идеи да направите занаети за Ноќта на вештерките користејќи рециклирани предмети. Лесно и ефтино.

Убаво пакување

Во ова упатство ќе видиме убаво пакување од тој подарок што ќе го направите овој Божиќ за таа посебна личност.

Обележувач за снешко

Во ова упатство ќе научите како да направите забавни, лесни и оригинални обележувачи во облик на снешко.

Божиќна честитка за starвезди

Toе видиме како да направиме Божиќна честитка со starвезда како украсен мотив, на лесен и брз начин да го направиме тоа.