Пајаци за Ноќта на вештерките

Во ова упатство ќе видиме како да направите пајаци за Ноќта на вештерките, почнувајќи од орев. Лесен занает што можеме да го направиме со деца.

Чорапи за костуми за вештерки

Во ова упатство ќе можете да видите како да трансформирате некои хулахопки во некои чорапи за костим за вештерки направени од самите нас со многу шарм.

Забележете страници со боа

Поздрав читатели! Дали сте еден од оние што голтаат книги една по друга? или Можеби имате многу читачка мајка и сакате ...

Три кралеви марионети

Три кралеви марионети

Во оваа статија ќе ви покажеме како да направите неколку убави марионети на Три мудри за оваа посебна вечер за деца.

Декорација на чаши

Декорација на чаши

Во оваа статија ви покажуваме како да направите убава, едноставна и брза декорација за да персонализирате кригла. Најоригинален подарок од Кралевите.

Три кралеви со чоколади

Три кралеви со чоколади

Во оваа статија ви покажуваме како да направите едноставни Тројца мудри мажи со неколку бонбони од слатко чоколадо за да шетате низ куќата. Одлично за ноќта на кралевите.

Венци од Дедо Мраз

Венци од Дедо Мраз

Во оваа статија ви покажуваме како да направите ситни венци за оние мали агли што сакаме да ги украсиме на Божиќ со новогодишни мотиви.

Обележувач за божиќни читања

Самостојна работа за украсување книга. Во написот покажуваме убав начин да направите персонализирана обележувач специјално посветена на читателот.

Чизма за Дедо Мраз

Чизма на Дедо Мраз со филц

Денес Дедо Мраз ги посети сите детски куќи за да му го остави подарокот, ќе му оставиме детал од чизмата направена со филц.

Врежана Божиќна честитка

Божиќна картичка

Во оваа статија ќе ви покажеме како да направите убава новогодишна честитка за Бадник утре. Специјален подарок што децата можат да го направат.

Божиќни ellsвона со капсули со кафе

Bвона со капсули од кафе

Во оваа статија ви покажуваме како да направите неколку супер едноставни bвона со капсули од кафе. Забавен занает за најмалите во куќата.

Картонска starвезда со ролна од хартија

Божиќна starвезда со ролна од хартија

Во оваа статија ви покажуваме како да направите едноставна, но впечатлива божиќна starвезда од ролна тоалетна хартија. Многу украсен украс за Божиќ.

Брош за ирваси за Божиќ

Самостојна статија за тоа како да направите брошеви за да ги прилагодите џемперите за Божиќ. Во овој пост ви покажуваме како да направите симпатична ирваси.

Ева гумена Дедо Мраз

Декори на Дедо Мраз во гума ева

Во оваа статија ви покажуваме како да направите убав Божиќен украс за дрвото и кој друг, освен нашиот сакан Дедо Мраз кој наскоро ќе дојде.

Држач за салфетки за Дедо Мраз

Држач за салфетки за Дедо Мраз

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасен држач за салфетки за Дедо Мраз со ролна хартија. Божиќен мотив за Божиќна вечера.

Снешко со чорапи

Снешко со чорапи

Во оваа статија ви покажуваме како да направите убав и забавен снешко со чорапи и остатоци од ткаенина со неколку копчиња. Брзо и лесно.

Божиќни кесички чај

Божиќни кесички чај

Во оваа статија ве учиме како да ги искористите вреќичките со чај за да ги направите како Божиќна причина, да уживате во чај за Божиќ.

Мини елка во дрво

Мини дрвени елки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите неколку елегантни и минималистички новогодишни елки за да го украсите домот со таа божиќна атмосфера.

Портал во Витлеем

Портал во Витлеем

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасен портал во Витлеем со рециклирани материјали како кутија за чевли. Соодветен занает за деца.

Календар за доаѓање

Календар за доаѓање

Во оваа статија ве учиме како да направите многу посебен календар за доаѓања. Направено со мали рециклирани кутии и детски шејкови.

Свеќник со ролна бела хартија

Свеќник со ролна од хартија

Во оваа статија искористуваме ролна бела хартија за да направиме прекрасен држач за свеќи со рециклирани материјали, за да направиме централно парче.

Божиќни украси со глина

Божиќни украси со глина

Во оваа статија ви покажуваме како да направите неколку убави новогодишни украси со глина. Неколку симпатични фигури во кои децата можат да ни подадат рака.

Божиќна елка на табла со табли

Елка со табла со табли

Во оваа статија ви прикажуваме едноставен и брз занает да направите картонска елка и да ја украсите како табла за деца.

Божиќен подарок со колачиња

Божиќен подарок со колачиња

Во оваа статија ви претставуваме начин да подарите колачиња за Божиќ на посебен начин. Така, децата ќе живеат многу повеќе илузија.

Орнаменти од новогодишна елка

Орнаменти од новогодишна елка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите неколку убави украси за елката. Неколку многу едноставни дрвја со рециклирани материјали.

Божиќни украси изработени со филц

Напис посветен на самото креирање новогодишни предмети. Во објавата е објаснето како се користи филц за да се направат некои новогодишни украси.

Домашен паричник од кожа

Направи сам: домашен паричник

Во оваа статија ви покажуваме како да направите тотално домашен паричник направен со кожна кожа. Многу соодветен рачен подарок на овие божиќни датуми.

Елка направена со пердуви

Самостојна статија за тоа како да направите пердувена елка за украсување за време на Божиќните празници. Упатства за трендови, мода и божиќни украси.

Домашна снежна топка

Домашна снежна топка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите убава домашна снежна топка благодарение на малиот Божиќен украс и стаклена тегла. Специјален подарок.

Снешко со садови

Снешко

Денес ве учиме како да направите забавен снешко со пластични чинии и разни рециклирани материјали за да му го дадете тој божиќен шмек на домот.

Другар на пеперутка FIMO

Приврзок изработен со полимерна глина (FIMO) во форма на пеперутка. Во овој пост ќе ви покажеме како да направите приврзок на лесен и брз начин.

Елка со борови шишарки

Елка со борови шишарки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите неколку убави новогодишни елки со борови шишарки. Декоративен предмет за овие посебни празници.

Божиќни украси

Божиќни украси

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасни типични новогодишни украси за украсување на дрвото или домот со филц материјал.

Божиќна топка

Божиќна топка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите ефтина божиќна топка за дрвото со топче полистирен и остатоци од филц. Божиќ доаѓа!

Научете ги децата да плетат

Научете ги своите деца да плетат

Во оваа работилница за плетење можете да ги научите вашите деца различни техники за подобрување на нивните моторни вештини. Покрај тоа, тие ќе научат да шијат за во иднина.

Сад за бурми

Сад за бурми

Во оваа статија ви прикажуваме оригинална чинија или чинија за да можете да ги пренесувате прстените на невестата и младоженецот до олтарот, наместо вообичаената украсена перница.

Застрашувачки тикви со мандарини

Застрашувачки тикви со мандарини

Во оваа статија ви помагаме да го промените изгледот на мандарините за да направите застрашувачки мини-тикви за Ноќта на вештерките, уникатен декоративен елемент.

Ноќ на вештерките пајак со сламки

Ноќ на вештерките пајак со сламки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите многу смешен пајак за Ноќта на вештерките. Ова ќе биде добар додаток за украсување на домот за оваа забава.

Дух на Ноќта на вештерките

Духови на Ноќта на вештерките со газа

Духовите се многу типичен елемент на Ноќта на вештерките поради оваа причина, ние го правиме како занает направен со газа завој, така што ќе му дадеме многу оригиналност.

Skердан од череп за Ноќта на вештерките

Ullердан од череп со ева гума

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасен ѓердан од черепот, одличен за забавата на Ноќта на вештерките. Одличен украсен додаток.

Духови чаши

Духови чаши

Во оваа статија ве учиме како да ги декорирате типичните чаши за чаши или чаши за забави за да му дадете повеќе плашлив допир, одличен за Ноќта на вештерките.

Кеси со бонбони за Ноќта на вештерките

Кеси со бонбони за Ноќта на вештерките

Во оваа статија ви покажуваме како да направите торби за изненадување со слатки за забавата на Ноќта на вештерките, оригинален начин да ги доставите до децата.

Клип за коса од тиква

Самостојна статија за тоа како да направите клип за коса од тиква за Ноќта на вештерките користејќи полимерна глина (FIMO) или паста за сушење на воздухот.

Плочи украсени за Ноќта на вештерките

Плочи украсени за Ноќта на вештерките

Во оваа статија ве учиме како да ги искористите јадењата за забави на Ноќта на вештерките, така што тие ќе имаат многу поголема усогласеност со овој празник.

Дух за Ноќта на вештерките со вреќа за ѓубре

Дух за Ноќта на вештерките

Забавата за Ноќта на вештерките е сè поблизу секој ден, така што во нејзината декорација не можете да пропуштите некој голем дух, денес ве учиме како да направите.

Смешна вештерка за Ноќта на вештерките

Ноќ на вештерките вештерка со филц

Во оваа статија ви помагаме да направите многу смешна вештерка, така што ноќта на Ноќта на вештерките имате додаток за украс за wallsидови или врати.

Лилјак со хартиена ролна за Ноќта на вештерките

Лилјак со ролна тоалетна хартија

Во оваа статија ви прикажуваме смешен лилјак направен со ролна тоалетна хартија за да ги исплаши сите во семејството ноќта на Ноќта на вештерките.

Кофетите се поклонуваат

Кофетите се поклонуваат

Во оваа статија ви покажуваме како да направите слатки мали лакови од конфети. На овој начин ќе имате персонализиран украс за вашите интимни подароци.

Насликан ѓердан од топчево дрво

Насликан дрвен ѓердан

Во оваа статија ви претставуваме прекрасен ѓердан направен со рециклирани материјали. Со неколку дрвени топчиња можеме да направиме одличен украсен додаток.

Ноќта на вештерките на главата

Шапка за Ноќта на вештерките

Во оваа статија ви прикажуваме одлична шема за Ноќта на вештерките. Со него, сите девојки и млади жени ќе изгледаат убаво благодарение на овој необичен додаток.

Играчка за мачки

Направи сам: Моторна играчка за мачки

Во оваа статија ви прикажуваме друга забавна играчка за мачки. Со ова нема да застанете мирно и ќе се фаворизираат вашите моторни вештини и движењето на телото.

Топче од волна за мачка

Направи сам: Мачка топка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите посебна играчка за вашето домашно милениче. Една топка волна да се испушти и да ја игра бркајќи ја низ куќата.

Книга со пиншун

Книга со пинкшион со филц

Во оваа статија ви претставуваме оригинална книга изработена од филц. Оваа уникатна книга е всушност приврзок за денот на мајките.

Случај со тутун

Направи сам: Случај со тутун

Во оваа статија ви покажуваме како да направите одличен и едноставен случај за складирање на тутун што се тркала. На овој начин, ќе го имате добро складирано.

Причест fofucha

Направи сам: Причест fofucha

Во оваа статија ви покажуваме како да ги направите познатите фофучи. Во овој случај, еден за заедница, па присутен во овој месец мај.

Телото на фофуха

Направи сам: Фофуха тело

Во оваа статија ви покажуваме како да направите делови од телото на фофуха, познатата кукла направена со ева гума, украсена според настанот што треба да го изберете.

Занает за причест

Занает за чувство на причест

Во оваа статија ви претставуваме неколку причесни деца како подарок за овој семеен настан. Ефтин занает да им го дадете на гостите.

Света недела Худ

Света недела Худ

Во оваа статија ви покажуваме како да направите типична велигденска качулка. Многу забавен и едноставен детски занает за славење на одмор.

Карневалска маска

Карневалска маска за деца

Во оваа статија ви покажуваме како да направите фантастична карневалска маска за деца. На овој начин, можеме да го славиме овој празник како семејство.

Карневалска капа

Риба капа за карневал

Во оваа статија ве учиме како да направите фантастична голема капа за карневалот, што личи на одлична риба од Кадиз, како земја на потекло на карневалот.

Кутија за в Valentубените

Срцева рамка за Денот на в Valentубените

Во оваа статија ве учиме како да направите прекрасна слика за да можете да ја врамувате фотографијата на вашиот партнер или на обајцата, така што тоа ќе биде оригинален и убав подарок.

Карневалска маска

Смешни карневалски очила

Во оваа статија ви покажуваме како да направите типични карневалски очила. Загарантирана забава за деца.

Костум на ирваси за домашно милениче

Самостојна статија за тоа како да направите костим за ирваси од домашно милениче (може да се користат и други материјали). Идеално за Божиќната сезона.

Перница за срца

Перница на срцата

Во оваа статија ви покажуваме како да направите многу перничиња од куки за Денот на вineубените. Украсено со срца, тоа ќе биде многу посебно за вашиот партнер.

Декорација на дрвени кутии

Украсени дрвени кутии

Во оваа статија ви покажуваме како да ги декорирате едноставните дрвени кутии, за да му дадете свој и скапоцен дизајн.

Animивотни со пластелин и семиња

Animивотни со пластелин и семиња

Во оваа статија ве учиме како да направите неколку смешни животни со пластелин и семиња, за децата да се забавуваат на поинаков начин.