Кукла со лесна саксија

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ја направиме оваа кукла со саксии. Дали е начин

Патека за тревник за базен

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ја направиме оваа прекрасна тревна патека за да стигнеме таму ...

Камен круг за дрво

Здраво на сите! Во денешниот занает ви донесуваме нова идеја за градината. Ајде да направиме ...

Бубамари за градина

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ги направиме овие смешни бубамара од градината. Одлични се ...

Огледало за Macrame

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да направиме едноставно макремско огледало. Овие огледала ...

Дрвен штанд за обетки

Дрвен штанд за обетки

Со неколку дрвени клипови можеме да ја создадеме оваа симпатична потпора за да можете да ги обесувате обетките. Willе ви се допадне колку е лесно да се направи.

Приврзок за детска соба

Приврзок за детска соба

Овој приврзок ќе ви се допадне во форма на фаќач на соништа заради тоа колку е лесно да се направи и колку ќе биде оригинално да се украсува соба.

4 занаети за домот

Здраво на сите! Во денешниот пост ќе прикажеме 4 идеални занаети за нашиот дом. Постојат различни ...

Украсени тегли за бања

Здраво на сите! Во овој занает ќе направиме украсени тегли за складирање работи од бањата, како памучни пупки, ...

Држачи за врати со јаже

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме овој прекрасен држач за врата од јаже. Тоа не е само ...

Ompилица помпон

Здраво на сите! Во овој занает ќе ја направиме оваа прекрасна помпонска венци. Многу е лесно да се направи и ...

Украсено шише за осветлување

Не пропуштајте го ова шише осветлување за украсување на вашиот дом. Многу е лесно да се направи и ќе ви требаат само две минути за добри резултати.

пердув од макрама

Пердув од макрама

Во овој занает ќе направиме пердув за украсување, со техниката макраме. Ова пенкало е совршено за ...

куќа за птици во дрво, занаети

Birdhouse рециклира дрвена кутија

Објаснување и процес за тоа како да направите куќа за птици со рециклирање на дрвена кутија. Во овој случај, искористување на кутија вина.

Како да направите декупажа без брчки со користење на железо.

Декупаж е техника која се состои во изработка на дизајни со салфетки кои се лепат со лепак. Понекогаш ова попладне е комплицирано и тие излегуваат надвор.Научете да ја правите техниката декупажа без чинија, совршена за секоја површина и останува без брчки, резултатот е фантастичен.

3 занаети за Божиќ со цевки за тоалетна хартија

Продолжуваме со Божиќните идеи и овој пат ќе научам 3 занаети за рециклирање на цевки за тоалетна хартија. Тие се совршени за дома. Научете како да ги направите овие занаети со цевки за тоалетна хартија за да го украсите Божиќ и да дадете супер оригинален шмек на вашата куќа оваа празнична сезона. Рециклирајте лесно.

2 Божиќни занаети за рециклирање картонски кутии.

Во денешниот пост ќе научиме како да рециклираме картонски кутии за да направиме 2 божиќни рамки за фотографии. Тие се одлични за поставување на вашите спомени. Научете да рециклирате картонски кутии за да направите Божиќни занаети како овие оригинални рамки за фотографии за украсување на вашиот дом.

Божиќни занаети со рециклирање. 3 новогодишни украси

Во денешниот пост ќе ве научам како да направите 3 БОRИНИ РАБОТИ со рециклирање на работите што ги имаме дома. Тие се супер лесни и можете да ги направите Научете како да ги направите овие Божиќни украси за да ја украсите вашата куќа за Божиќ. Можете да користите работи што ги имаме низ куќата и нема да ве чини многу пари.

Божиќна елка од картон за украсување на мали куќи

Еден од најважните елементи на Божиќ се дрвјата. Понекогаш немаме простор дома затоа што тие се толку големи. Во овој пост ќе научам како да ја направам оваа елка со рециклирање картон од житни кутии, таа е идеална за мали куќи бидејќи не зафаќа простор.

Божиќен бил со цевки за тоалетна хартија

Во денешниот пост ќе ви покажам како да го направите овој супер лесен и ефтин Божиќен украс со рециклирање картонски цевки од тоалетна или кујнска хартија. Научете како да го направите овој божиќен украс со рециклирање картонски цевки од тоалетна или кујнска хартија. Супер е лесно да се направи.

Како да рециклирате ЦД-а за Божиќ. Елф Дедо Мраз.

  Во денешниот пост ви донесов нова идеја каде можете да научите да ги рециклирате ЦД-а или дискови што ги имате дома и кои не работат затоа што тие се Научете да рециклирате ЦД или ДВД и да го изградите ова елф или елф на Дедо Мраз за да ги украсите Божиќ и дај му супер оригинален шмек.

Многу лесно цвеќе од хартија за украсување на вашите занаети

Хартиените цвеќиња се едни од занаетите што најмногу се користат во сите проекти како што се украси за забави, родендени, пролет, итн ... Во Научете како да ги направите овие цвеќиња од хартија за 5 минути, совршени за украсување на која било забава или прослава и многу оригинален допир.

Рециклирање на алуминиумски конзерви. Декупаж за почетници

Во овој пост ќе ве научам како да рециклирате алуминиумски лименки и да ги претворите во овој модерен излитена шик стил. Можете да ги користите за молив.Научете како да рециклирате алуминиумски конзерви со техниката декупаж во неколку чекори и многу економично со ова упатство за чекор по чекор.

Како да направите свинче 3 по ред со ева гума

3 по ред е традиционална игра што многу им се допаѓа на децата затоа што е многу едноставна и лесна за играње. Во овој пост ќе ве научам како да научите како да го направите ова 3 по ред во форма на свиња со ева гума, идеална игра за најмалите во куќата, тие сигурно многу ќе се забавуваат !!!

Како да рециклирате лимени конзерви за да направите кутии за подароци

Рециклирањето е многу модерно. Во овој пост ќе ве научам како да рециклирате лимени конзерви и да ги трансформирате во кутии за подароци оригинални како и оваа. Научете како да го рециклирате овој калај или алуминиумски плех и да го претворите во оригинална кутија за подароци за посебен детал.

Како да направите хавајски со рециклирање ролни за тоалетна хартија

Во овој пост ќе ве научам како да рециклирате картонски цевки од тоалетна хартија и да ги претворите во овој хавајски што може да ја украси вашата куќа во текот на летото. Научете како да го направите овој Хавајски со ролни тоалетни или кујнски хартија и да ја украсите вашата куќа давајќи му многу летен допир, одличен за деца.

Украсете ја својата соба со овој ева гумен знаменце и помпони

Знаменцата се користат многу за украсување на собите и детските забави. Во овој пост ќе ве научам како да го направите овој знаменце со многу малку. Научете како да го направите овој совршен знаменце за да ја украсите вашата соба или кој било агол од вашата куќа со многу малку материјали, сигурно ќе го обожавате.

Како да направите пиратски брод за рециклирање на деца за деца

Пиратите се ликови што ги сакаат најмалите во куќата затоа што се дел од нивните омилени филмови и авантури кои нормално ги гледаат во Научете да го направите овој пиратски брод што плови на плута за рециклирање на вода, совршен занает за најмалиот од домот.

Самостоен дисплеј за вашите очила со дрвени стапчиња за 5 минути

Дисплеите за накит и додатоци се еден од најпознатите украсни елементи што постојат во просториите на сите куќи. Во овој пост ќе научам како да го направам овој дисплеј со дрвени стапови за да ја украсите вашата соба за неколку минути и да ги поставите вашите очила или накит.

Како да направите освежувач на воздухот во форма на срце.

Во денешниот тик ви покажувам како да направите освежувач на воздухот во форма на срце, практичен и декоративен детал што ќе биде одличен за Денот на вineубените да ја украсите куќата и да ја наместите со тој парфем кој најмногу ви се допаѓа.

Како да направите саксии со стари дрвени стапчиња за стапчиња

Во ова упатство ви покажувам како да креирате свои саксии користејќи чепкалки за заби или исто така познати како чепкалки за заби. И покрај тоа што е материјална многу мала вредност, бидејќи е направена од дрво, можеме да создадеме многу убави работи и да им дадеме рустикален допир со финишот што го сакаме.

Упатство за декоративен мотив

Во денешното упатство ви покажувам како да направите украсен мотив со стаклена тегла или шише со романтичен и убав резултат.

Божиќна украсна чинија со снешко

Научете како да ја направите оваа одлична Божиќна украсна чинија за најмалите во куќата за да ја украсат нивната соба на оригинален начин.

Направи сам: Тегли за инфузии

Денес ви донесов нова самодоверба: ќе направиме тегли за инфузии. Искористување на некои стаклени тегли за трансформација во тегли со инфузија.

Направи сам декоративна тиква

Со оваа самодоверба можете да направите детал за вашиот дом, ќе видиме како да направиме декоративна тиква што овие денови на Ноќта на вештерките ќе биде одлична за вас.

Како да направите ресна за приврзоци

Во денешното упатство ќе видиме како да направите ресичка за приврзок за клучеви многу лесна и едноставна за правење и со резултат што ќе ве изненади.

приврзок за клучеви „kawaii donlumusical cookie“

Занаети на Каваи. Привезок за колачиња

Научете како да го направите овој лесен привезок во форма на колаче со кауаи со гума ева многу лесен. Резултатот е убав, многу оригинален и многу брз за правење.

држач за гума ева донлумузична нота

Носител на белешки. Многу лесни занаети

Со овој држач за белешки направен со дрво и ева гума, никогаш нема да ги заборавите работите што треба да ги направите. Изгледа одлично за украсување на вашиот фрижидер

Направете завеса чекор по чекор

Во денешниот занает ќе направиме завеса чекор по чекор, на едноставен начин, но со елегантен допир во неговиот конечен резултат.

Како да направите венец од овошје

Во ова упатство ви покажувам како да направите овошна венец што ќе го разубави секој агол, но исто така е совршен за забави и украси за излози.

Како да ставите мебел повторно

Обновете го вашиот дом со ова упатство за тоа како да ставите мебел повторно. Многу едноставна и ефтина работа за извршување.

Држач за свеќи со очила

Како да ги натерате држачите за свеќи да рециклираат неколку чаши, давајќи им рустикален и романтичен воздух, за да поставите кој било агол во посебна пригода.

Како да направите сјајни држачи за свеќи

Ние споделуваме со вас, како да направите сјајни држачи за свеќи за украсување на централни парчиња или која било околина во вашиот дом, погледнете го целиот чекор по чекор.

Ние ги организираме лентите

Со овој трик за организација, ние ги организираме лентите и ги имаме подготвени да ги најдеме, а не да се мешаме со другите.

3д буква

Денес ќе направиме 3Д буква на многу лесен начин, ќе ни треба само плута писмо од оние што се продаваат по чаршии

Рециклирана конзерва

Stepе видиме чекор по чекор да рециклираме конзерва што ќе му даде уникатен изглед со украсување за повторно да го користи како саден сад.

Зачувајте мали обетки

Во овој занает ви покажуваме како да чувате мали обетки и да ги имате добро организирани и полесно да ги земеме од златарот.

Забавни самоделки

Како да направите прекрасни подножје за филц за кратко време и да ја дефинирате личноста на вашата трпеза. Во ова упатство ќе го најдете одговорот.

Тепих за срце

Срцето килим со мека ткаенина

Пријатен килим за срце со меки ткаенини од едната страна и памучна ткаенина од друга страна. Светло зелена за да одговара и да го украсуваме нашиот омилен агол.

Организатор за ѓердани и чанти со закачалки

Упатство за тоа како да организирате додатоци и да ги поставите удобно на закачалки. Оваа самодоверба ќе ви помогне да се организирате за да имате секогаш при рака она што го сакате.

Украсени под yellowирки со жолт филц.

Оригинални омилени поделници за филц

Со овие чувствувани подметнувачи можете да им дадете оригинален и креативен допир на вашите настани или вечери. Подложните плочи се идеално надополнување за вашата трпеза.

Јорган од крпеница

Јорган со примерок од рециклиран тапацир, кабриолет во покривка на јорган, со многу ефтини елементи, и тотално достижен за многу кратко време.

Рециклиран тепих од маица

Килим со реси со рециклиран материјал. Останатите материјали се многу ефтини. Иако е макотрпно, тоа е многу едноставно да се направи без претходно знаење

Перница за мачки

Перница за мачки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите забавна перница за мачки. Суштинска ставка за loversубителите на мачки.

Каубојска торба со панталони

Креативна чанта со фармерки

Во оваа статија ви прикажуваме креативна и убава торба направена со стари фармерки. Одлична идеја за рециклирање.

Организатор на чашата

Организирајте очила

Во оваа статија ви покажуваме како повторно да ги користите стоперите од плута, за да направите curубопитен организатор да може да ги закачува очилата на уреден начин.

Магнети со тапи од плута

Магнети со тапи од плута

Во оваа статија ви покажуваме како едноставен затка од плута може да стане забавен магнет за фрижидер.

Кревет за мачки

Кревет за мачки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите едноставен и лесен дрвен кревет за мачки со едноставна кутија со овошје. Одлично за нашето домашно милениче.

Декорација на чаши

Декорација на чаши

Во оваа статија ви покажуваме како да направите убава, едноставна и брза декорација за да персонализирате кригла. Најоригинален подарок од Кралевите.

Венци од Дедо Мраз

Венци од Дедо Мраз

Во оваа статија ви покажуваме како да направите ситни венци за оние мали агли што сакаме да ги украсиме на Божиќ со новогодишни мотиви.

Омоти за подароци од лук и кромид

Омотот за подароци од лук и кромид

Во оваа статија ве учиме како да ги завиткате Божиќните подароци со рециклирани материјали, како што се луковици и кромид. Одлична идеја.

Картонска starвезда со ролна од хартија

Божиќна starвезда со ролна од хартија

Во оваа статија ви покажуваме како да направите едноставна, но впечатлива божиќна starвезда од ролна тоалетна хартија. Многу украсен украс за Божиќ.

Снешко со чорапи

Снешко со чорапи

Во оваа статија ви покажуваме како да направите убав и забавен снешко со чорапи и остатоци од ткаенина со неколку копчиња. Брзо и лесно.

Мини елка во дрво

Мини дрвени елки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите неколку елегантни и минималистички новогодишни елки за да го украсите домот со таа божиќна атмосфера.

Божиќни украси со глина

Божиќни украси со глина

Во оваа статија ви покажуваме како да направите неколку убави новогодишни украси со глина. Неколку симпатични фигури во кои децата можат да ни подадат рака.

Елка со борови шишарки

Елка со борови шишарки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите неколку убави новогодишни елки со борови шишарки. Декоративен предмет за овие посебни празници.

Корпи со картонски плочи

Корпи со картонски плочи

Во оваа статија ви претставуваме многу елегантен начин за поставување на овошјето, со само неколку бели картонски плочи за да направите оригинални корпи.

Декорација на саксии со боја

Декорација на саксии со боја

Во оваа статија ви претставуваме одличен и оригинален начин за украсување мали саксии со боја. Посебен шмек за нашите растенија.

Духови чаши

Духови чаши

Во оваа статија ве учиме како да ги декорирате типичните чаши за чаши или чаши за забави за да му дадете повеќе плашлив допир, одличен за Ноќта на вештерките.