Чевли за нозе на диносаурус

Чевли за нозе на диносаурус

Откријте како со едноставни картонски кутии со ткива можете да направите оригинални чевли во форма на стапала од диносаурус.

Був со тапи

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ја направиме оваа симпатична утка со плута. Е…

Бубамари за градина

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да ги направиме овие смешни бубамара од градината. Одлични се ...

Магични балони

Магични балони

Научете како да направите вакви забавни балони исполнети со орбити и сјајна вода. Theirе ви се допадне нивниот релаксирачки ефект кога ќе се исцеди.

Змии направени со помпони

Змии направени со помпони

Осмелете се да направите змии со помпони. Можете да ги охрабрите децата да ги прават и да украсуваат кој било агол од куќата.

Занаети за учење

Здраво на сите! Денес ќе видиме неколку идеи за занаети што треба да ги научиме, тие се совршени за деца ...

Ден на подароци за мајката

Ден на подароци за мајката

Со неколку едноставни чекори можеме да ја направиме оваа оригинална картичка во форма на саксија и со нејзините цвеќиња за Денот на мајката.

Картон Акции Виножито

Виножито картон-приврзок

Откријте како да го направите овој приврзок во форма на виножито за децата да можат да се забавуваат правејќи го. Оригинално за украсување на кој било агол

Игра со меморија

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да направиме забавна игра: играта на ...

Дожд стап

Дожд стап

Со голема картонска цевка можеме да ја пресоздадеме неговата форма за да направиме стап за дожд. Направен е со лесни и достапни материјали.

Рециклирана риба од картон

Рециклирана риба од картон

Научете како да направите убава риба од рециклиран картон. Со малку картон, генијалност и боја ќе го имате овој прекрасен занает.

Лесна картичка бубамара

Здраво на сите! Во денешниот занает продолжуваме со занаетите што ја претставуваат пролетта. Во овој случај, да ...

Мачка чувар на молив

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме ова смешно тенџере со моливи во форма ...

Печурка со картони од јајца

Здраво на сите! Во овој занает ќе видиме како да ја направиме оваа симпатична црвена печурка со картони со јајца. Е…

Медуза со чаша јајца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да направиме убава медуза користејќи картон од ...

Кит со чаша јајца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме овој убав кит со нешто толку едноставно ...

Поддршка за играње карти

Поддршка за играње карти

Изработивме држач за картички, така што најмалите имаат најдобар зафат и видливост за да ја играат оваа забавна игра.

6 Занаети на животни

Здраво на сите! Во оваа статија ќе предложиме 6 занаети на животни што треба да ги направите секое попладне и да ги поминете ...

Картички со сјај и вода

Сјај и картичка за вода

Направивме невообичаена и различна картичка за да можете да честитате или да испратите тајна порака до кого сакате најмногу.

Торба за чување гел

Торба за чување гел

Ние развивме торба за чување на гелот, многу оригинална и забавна, земајќи го вашиот омилен лик и носејќи го вашето средство за дезинфекција.

Оригами лице од слон

Здраво на сите! Продолжуваме со серијата лесни оригами, забавен начин да ги поминете попладневните часови со семејството, со ...

Снешко со шнола

Здраво на сите! Со доаѓањето на зимата, кој подобар начин да направите занаети што ве потсетуваат на снег? Така

Божиќни украси

Божиќни украси со картонски цевки

За овој Божиќ можете да ги направите овие оригинални новогодишни украси кои сигурно ќе направат убав дизајн во некој агол од вашата куќа.

Лесен був со ананас

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме був со ананас на многу едноставен начин и ...

Еже направен со ананас

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме овој смешен еж со ананас и ...

Смешни ежи

Смешни ежи

Ние ви покажуваме како да ги направите овие забавни ежи направени со волнени помпони и малку картон. Тие се многу смешни и креативни за децата

Смешни мали круни од картон

Не пропуштајте го овој забавен занает со круни што ќе сакате да го правите со вашите деца, тие ќе си поминат убаво!

Чудовиште со чаши со јајца

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме ова смешно чудовиште со картонски јајца.

Стрела за учење занает

Здраво на сите! Во денешниот занает ви донесуваме уште еден занает за учење во кој најмалите од ...

В Emубен емоџи во гума Ева

Кој не сака емотикони? Не пропуштајте го овој прекрасен занает за да направите емоџи со ofубовни очи.

Ознаки за багаж направени од деца

Не пропуштајте го овој лесен занает што може да го направите со деца. Тие се едноставни ознаки за багаж за креирање и на кои можете да користите многу.

Навлака за тетратка за кутре

Навлака за тетратка за кутре

Со овој занает можете да создадете покритие за вашата тетратка со кученце. Осмелете се да го креирате бидејќи има pop-up ефект.

Сензорна кутија за правење со деца

Ние ви кажуваме како да направите сензорна кутија на едноставен начин за да можете да го направите тоа со деца и да играте со нив за да разликувате предмети!

Лесен коњ со плута и волна

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе видиме како да го направиме овој прекрасен и едноставен коњ со тапи ...

Брод против досада

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме брод против досада за тие моменти во ...

Прашка да се направи со деца

Не пропуштајте го овој лесен занает што може да го направите со деца, бидејќи покрај тоа што ќе направат прашка, тие ќе можат да си играат и со своја креација.

Рутинска маса пред спиење

Рутинска маса пред спиење

Со оваа рутинска маса за деца, можете да ги натерате вашите деца да следат неколку мали задачи пред спиење и на забавен начин.

Кутија за гардероба за кукли

Кутија за гардероба за кукли

Со картонска кутија успеавме да направиме одлично рециклирање. Ние ја смисливме неговата форма да изградиме гардероба за кукли и на тој начин да ја чуваме целата нивна облека.

Разберете ги поделбите со занает

Здраво на сите! Денес ќе го направиме овој корисен занает за да ги разбереме поделбите на едноставен начин, тој исто така ќе помогне ...

Скелет со пупки за уши

Не пропуштајте го овој многу едноставен занает за да го сторите тоа со вашите деца. Тие можат да работат фини моторни вештини, меморија и скелет.

Виножито сè ќе работи со децата

Не пропуштајте го овој прекрасен занает за да продолжите да чувствувате дека сè ќе биде добро, дури и ако работите станат тешки ... децата ќе го сакаат тоа!

Шарен црв да се направи со деца

Не пропуштајте го овој одличен, лесен и брз занает што може да го направите со деца. Тие ќе бидат многу среќни што ќе можат да го направат тоа со свои раце.

Картонска бубамара

Здраво на сите! Во денешниот занает ви донесуваме како да ја направите оваа смешна бубамара од картон многу лесна за ...

Топла силиконски очила

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе направиме очила со топол силикон. Совршени се за да се заврши ...

Јајце чаша за играње поени

Со празен картонски картон за јајца, можете да направите занает со кој ќе играат децата, тоа е лесно и забавно!

Кактус со помпони

Здраво на сите! Во денешниот занает ќе го направиме овој кактус со помпони, многу е лесно да се направи, ...

Мини банџо да се прави со деца

Не пропуштајте го овој едноставен занает за да направите мини инструмент и оставете ги вашите деца да свират со него откако ќе го завршат.

Велигденска свеќа # yomequedoencasa

Здраво на сите! Денес ви донесовме уште еден велигденски занает, ќе ја направиме оваа едноставна Неделна свеќа ...

Помпон чудовиште

Здраво на сите! Во овој занает ќе го направиме ова забавно помпонско чудовиште. Многу е едноставно да се направи, знам ...

Мебел направен со стапови за кукли

Мебел направен со стапови за кукли

Научете како да направите оригинален мебел направен со стапчиња за сладолед, тие ќе бидат идеални за играње со куклите и ќе ги воодушеват сите деца.

Змија со тапи

Здраво! Во денешниот занает ќе ја направиме оваа смешна змија со тапи. Можете да го направите според големината што ја сакате ...

Срце со пост-свое

Ова срце со пост-идеално е идеално да изненади некој посебен. Личноста што ја избравте и посакувате ќе ужива во овој прекрасен детал.

ЕВА вонземски чувари на стапалата

Не пропуштајте го овој прекрасен занает кој се состои од чувар белешки во форма на вонземјанин кој ќе ви помогне да ги зачувате најемотивните белешки.

Смешно гумено глувче ЕВА

Не пропуштајте го овој прекрасен занает за да направите ЕВА гумен глушец идеален за деца. Следете ги чекорите и ќе видите колку е лесно!

Прстен од стела со гума ЕВА

Не пропуштајте го овој занает за да направите гумен прстен ЕВА. Идеално е како подарок или за себе, ќе биде многу елегантно!

Табела за водење loveубов лесно

Овој занает бара малку материјали и е многу лесен за изведување ... Ако сакате да му дадете нешто убаво на некој посебен, оваа идеја е за вас!

Украсено шише за осветлување

Не пропуштајте го ова шише осветлување за украсување на вашиот дом. Многу е лесно да се направи и ќе ви требаат само две минути за добри резултати.

Смешна маска за новогодишната ноќ

За последната ноќ од годината го подготвивме овој многу лесен занает што може да се направи со деца. Не заборавајте на маската за новогодишната ноќ!

Снежен туш со памучни топчиња

Не пропуштајте го овој лесен и брз занает идеален за зима, украсете ги вашите предности како да врне снег во вашата куќа!

Зачувајте Божиќен прибор за јадење

Не пропуштајте го овој многу лесен занает што може да го направите со деца и идеален за украсување на вашата божиќна трпеза. Тоа е божиќен чувар на прибор за јадење.

Ирваса топка направена од картон

Оваа топка од ирваси е идеална за украсување за време на Божиќ и исто така потребни се малку материјали за да изгледа одлично. Направи го!

Starвезден украс за Божиќ

Овој едноставен и лесен занает е идеален украс за Божиќни starвезди за децата да си ги направат и украсат своите домови.

Виолетова лента од гума ЕВА

Оваа гумена белегзија ЕВА е многу едноставна за правење и можете да ја имате подготвена за неколку минути. Дали веќе знаете кому ќе му дадете?

ЕВА чудовиште од колачиња

Ако вие или вашите деца ви се допаѓа чудовиштето за колачиња, тогаш не пропуштајте го овој лесен занает да го правите со деца.

ева гумени нараквици

Срцева нараквица со гума ЕВА

Не пропуштајте го овој лесен занает да направите гума за нараквица за срце ЕВА, тоа е многу лесно и децата можат да го подарат.

Занаети од стапчиња за стапчиња

4 занаети со стапчиња за мраз

Четири начини да направите многу лесни занаети со помош на стапчиња за пука. Тие се прават многу брзо и се толку лесни што можат да се направат со деца

ева гумени нараквици

Убави нараквици од гума ЕВА

Изработката на нараквици е многу лесна и уште повеќе кога ги правите со гума ЕВА. Ние ви ги даваме чекорите да создадете одлична нараквица за себе или да ја подарите.

картонски црв

Смешен црв со картон во боја

Не пропуштајте го овој забавен занает што треба да го правите со деца. Станува збор за лесен црв што се прави од картонска боја, две бои се доволни!

Ноќ на вештерките мобилен

Смешен мобилен за Ноќта на вештерките

Многу забавен начин да се направи мобилен телефон што ги имитира облиците на животните типични за овие празници. Makeе направиме два мали пајаци, две тикви и две лилјаци.

Десктоп пенкало

Можеби ќе ви требаат само неколку пенкала за да извршите која било задача во вашата канцеларија или дома, но што ...

Смешни очи со гума ЕВА

Не пропуштајте го овој занает со смешни очи изработени од ева гума, кои се користат за играње и смеа со децата.

Убави цвеќиња на ЕВА

Овие убави ева гумени цвеќиња се многу лесни и идеални за правење со деца. За кратко време ќе ги имате подготвени за украсување!

Облак со обоени капки

Облаците во капки во боја се идеални за украсување, а исто така, со овој занает можете да го направите заедно со вашите деца и да уживаат во нив.

Како да направите калеидоскоп

Направете калеидоскоп од шише Pringles

Осмелете се да направите калеидоскоп користејќи цевка од Pringles и со материјали што може да ги имате при рака. Лесно и оригинално да се направи со деца.

обележувачи на духови

Обележувачи во облик на дух

Правењето обележувач на духови е лесно да се направи, а одлично е да се направи со децата, бидејќи и тие ќе уживаат и сакаат да читаат.

Смешна вилинка направена со алишта

Сенка за облека може да оди долг пат, толку многу што можете да направите смешна вилинка за само неколку минути, дали сакате да знаете како? Ние ќе ти кажеме!

Убав цвет со шнола

Ако имате амбалажа и малку гума од пена, можете да создадете убав цвет! Ние ви кажуваме како да го направите овој лесен занает.

обоена мачка

Убава мачка од хартија во боја

Не пропуштајте го овој лесен занает за да направите обоена мачка со хартија, идеално е да го украсите вашиот дом! Децата ќе го сакаат тоа!

Рачна картичка за мама или тато

Оваа картичка на раце е идеална за да се подари на мама или тато, бидејќи неговото значење ќе го достигне срцето на оној што ќе го прими.

богатство

Изработи кутија со богатство

Кутија да се направи со децата овие празници. Тие ќе бидат фасцинирани од фактот дека можат да ги чуваат своите богатства. Направено со многу лесни и ефтини материјали.

занаетчија со змии

Змии со картони тоалетна хартија

Овие змии се прават многу лесно и децата го обожаваат резултатот. Можете да направите онолку колку што сакате! Дали веќе ги имате материјалите?

украси од гума ева за моливи

Украси за моливи ЕВА

Не пропуштајте ги овие украси со моливи! Тие се прават многу лесни и децата ќе сакаат да ги прават со вас. Дали веќе сте размислувале што да направите?

рециклирани шишиња

Идеи за рециклирани шишиња

Занаети кои создаваат птичји гнездо, горилник за гости и жардиниера. Практични и лесни идеи за рециклирање на пластични шишиња.

картичката Поло

Смешни карти во форма на пол за лето

Не пропуштајте ги овие забавни картички во форма на поло! Тие се прават многу лесни и идеални за летното сметање на времето. Помалку деца ќе го сакаат тоа!