Клипборд емоџи со ева гума за училиште

Научете како да ја направите оваа папка со емоции или таблата со исечоци совршени за да ги однесете на училиште и да ги ставите вашите белешки за вашите омилени предмети.

приврзок за клучеви „kawaii donlumusical cookie“

Занаети на Каваи. Привезок за колачиња

Научете како да го направите овој лесен привезок во форма на колаче со кауаи со гума ева многу лесен. Резултатот е убав, многу оригинален и многу брз за правење.

Круни за родендени на деца

Ништо поубаво од тоа да поминете едно попладне играјќи со децата, затоа денес ви донесовме супер оригинална идеја, како да направите мали круни за родендени на децата

Кутија во форма на цвет

Ништо не е поубаво од тоа да ги оставите вашите гости задоволни, бидејќи ова упатство за кутија во форма на цвет е идеално да се достави како сувенири за роденден

матирани ева гумени магнети

Замрзнати магнети за лето

Научете како да го украсите вашиот фрижидер со овие летни магнети во форма на сладолед. Супер лесен и резултатот како што можете да видите е одличен!

прстени од гума ева

Прстен од цвет од гума Ева

Научете како да ги направите овие супер лесни и убави цветни прстени од ева гума за секоја пригода. Комбинирајте ги како што сакате и направете различни модели.

обележувачи за хартија од дрво

Обележувач за хартиено дрво

Направете го овој обележувач во форма на дрво од хартија. Одлична идеја повторно да ги користите материјалите за паркирање и парчиња хартија.

прст марионета мериуза медуза гума ева донлумузична

Марионета со прсти. Кукла од медуза

Научете како да ја направите оваа марионета или марионета со прсти идеална за да им раскажува приказни за морето на децата и многу лесна за правење.

Како да направите нараквица

Во овој занает ќе видиме како да направиме нараквица на лесен начин што децата можат да го направат и да можат да прават активност со нив ова лето.

Лесна нараквица за две минути

Во овој занает ќе видиме како да направиме лесна нараквица со деца за две минути и да покажеме неколку забавни кукли ова лето.

авион со дрвени стапови донлумузични

Авион со дрвени стапови

Со дрвени стапови, изградете го овој авион толку оригинален и толку лесен за најмалите во куќата да си поминуваат убаво.

донулумузичен приврзок лубеница

Ева гумен лубеница приврзок

Научете како да го направите овој совршен приврзок лубеница за деца со ева пена. Тие сигурно ќе се забавуваат многу и тоа прави многу убав подарок.

Детски тетратки

ќе направиме неколку тетратки за деца, на лесен и едноставен начин, најдоброто нешто што е тоа може да го направи најмалиот од куќата.

торби за забави за срце

Кеси за срце за забави

Научете како да ги направите овие вреќи со срца за партиските фаворизи на најмалите од куќата. Совршен за родендени и секоја пригода.

гасеници помпони и пинцети

Гасеници со клипови и помпони

Научете како да ги направите овие слатки гасеници со само помпони и штипки за облека. Резултатот ќе биде одличен. Се осмелуваш ??

хартиени чудовишта

Чудовишта од хартија

Научете како да ги направите овие забавни чудовишта од хартија за деца. Тие сигурно го сакаат и одлично се забавуваат. Тие се многу лесни.

како да направите риба од гума ева

Детски ева гумени риби

Научете како да ги направите овие забавни гумени риби. Идеален занает е да се прави со деца и резултатот е прекрасен !!!

подмачкувачи од гума ева гума

Ева був подметници

Научете како да направите совршен детски asterубител за најмалите од она што е во форма на був, направено со ева гума.

гумена обележувач ева жаба

Обележувачи на гума Ева. Fаба

Децата сакаат обележувачи. Научете како да ја направите оваа прекрасна жаба за да ги украсувате вашите приказни и тетратки.

Држач за моливи од гума ева

Полжав за држач за молив ЕВА

Овој полжав за држач за моливи е одличен додаток за најмалите во куќата да ги украсуваат сите свои материјали за пишување на училиште.

Детски шпиклас

Во денешниот занает, чекор по чекор ќе видиме како да се направи детски шпиц од картонска цевка.

Обележувачи со клипови

Во ова упатство можете да видите како да направите обележувачи со клипови направени од нас самите со многу убав резултат.

Вини пу направи со фимо

Напис да се направи Вини Пу со полимерна глина. Идеален занает што треба да го направите со семејството или ако сакате обликување со полимерна глина.

индиска дијадема

Индиска тијара со обоени пердуви

Индијанска тијара да игра и да се облекува. Направени сами од нас со картонски пенкала и обоена хартија. Да се ​​забавуваме убаво и да се забавуваме.

држач за цуцла за ткаенина

Држач за цуцла од ткаенина

Држач за цуцла од ткаенина е идеално дополнување да се комбинира со облеката на нашето бебе или како подарок за бремена мајка или бебе.

малку дуду

Мала дуду со етикети.

Мала дуду за подароци или за нашето сопствено бебе е идеална играчка за овие најмали кои сакаат етикети, текстури и бои.

Детски прстени

Детски прстени со фимо фугуритас

Детски прстени со разнобојни и разновидни фигурини на фимо, оригинален и забавен детал што треба да ги дадете на нашите роденденски прослави или забави.

Рачно насликани влечки

Рачни насликани влечки за деца

Неколку убави рачно насликани влечки се идеален подарок за нашите деца или не толку млади. Можеме да ги прилагодиме чевлите онака како што најмногу сакаме.

Сапуни меурчиња дете

Меурчиња од сапуница, совршена мешавина

Меурчиња од сапуница. Што е позабавно? Во ова упатство ви покажуваме како да направите совршена мешавина за лесно да направите големи и издржливи меурчиња од сапуница.

Кинески фенер

Кинески фенер за деца

Во оваа статија ви покажуваме како да направите типичен кинески фенер. На овој начин, ние учиме друга култура на најмалите.

Колички со картонски кутии

Колички за деца

Во оваа статија ви покажуваме како да направите колички за деца од картонски кутии. Начин да ги научите децата да рециклираат.

Свинче банка за деца

Свинче банка за деца

Во оваа статија ви покажуваме како да направите едноставна свинче банка за деца со само картонска кутија. На овој начин, тие можат да го стават и да го извадат кога сакаат.

3Д картичка

3Д картичка

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасна 3Д-картичка од најоригиналните за оние прилики кога можеме некого да поканиме дома.

Приврзоци за клучеви со ева гума

Приврзоци за клучеви со ева гума

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасни приврзоци за ева гума. Значи, постарите деца можат да имаат персонализиран додаток за своите клучеви.

Чувствувани мачиња

Чувствувани мачиња

Во оваа статија ви покажуваме како да направите слатки полнети мачиња направени со филц, така што бебето може да има полнето милениче.

Три кралеви со чоколади

Три кралеви со чоколади

Во оваа статија ви покажуваме како да направите едноставни Тројца мудри мажи со неколку бонбони од слатко чоколадо за да шетате низ куќата. Одлично за ноќта на кралевите.

Врежана Божиќна честитка

Божиќна картичка

Во оваа статија ќе ви покажеме како да направите убава новогодишна честитка за Бадник утре. Специјален подарок што децата можат да го направат.

Божиќни ellsвона со капсули со кафе

Bвона со капсули од кафе

Во оваа статија ви покажуваме како да направите неколку супер едноставни bвона со капсули од кафе. Забавен занает за најмалите во куќата.

Портал во Витлеем

Портал во Витлеем

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасен портал во Витлеем со рециклирани материјали како кутија за чевли. Соодветен занает за деца.

Календар за доаѓање

Календар за доаѓање

Во оваа статија ве учиме како да направите многу посебен календар за доаѓања. Направено со мали рециклирани кутии и детски шејкови.

Божиќна елка на табла со табли

Елка со табла со табли

Во оваа статија ви прикажуваме едноставен и брз занает да направите картонска елка и да ја украсите како табла за деца.

Божиќен подарок со колачиња

Божиќен подарок со колачиња

Во оваа статија ви претставуваме начин да подарите колачиња за Божиќ на посебен начин. Така, децата ќе живеат многу повеќе илузија.

Божиќни помпони

Волнени помпони

Во оваа статија ве учиме како да направите едноставни помпони волна за да ги промовирате моторните вештини на најмалите. Забавен занает исто така.

Научете ги децата да плетат

Научете ги своите деца да плетат

Во оваа работилница за плетење можете да ги научите вашите деца различни техники за подобрување на нивните моторни вештини. Покрај тоа, тие ќе научат да шијат за во иднина.

Двоглед од картон и лента за перење

Детски двоглед

Во оваа статија ви покажуваме како да направите сензационален двоглед за деца изработени со картон и украсени со лента за миење садови.

Тркало за печат

Тркало за печат

Печат е занает што обично го сакаат малите, па затоа рециклираме ролна леплива лента за да направиме тркало за печат.

Детски чаши за чај со картон

Картонски чаши

Во оваа статија ви претставуваме неколку слатки чаши со ролни од хартија за да направите фантастичен чај во кој сите ќе играат како семејство.

Загатка со стапчиња за сладолед

Загатка со стапчиња за сладолед

Во оваа статија ви прикажуваме начин како децата да се забавуваат правејќи мала загатка со стапчиња за сладолед, поинаква идеја за игра.

Лажица авион

Лажица со крилја

Понекогаш е тешко да се хранат децата, па затоа ви го покажуваме овој авион за лажици за да можат да се забавуваат додека јадат. Едноставен начин на забава.

Прилагодете пенкало со ЦД

Упатство за тоа како да преуредите пенкало користејќи старо ЦД. Useе користиме лента така што исечоците на ЦД-то се совршени и ќе ги залепиме во пенкалото

Дух на Ноќта на вештерките

Духови на Ноќта на вештерките со газа

Духовите се многу типичен елемент на Ноќта на вештерките поради оваа причина, ние го правиме како занает направен со газа завој, така што ќе му дадеме многу оригиналност.

Кеси со бонбони за Ноќта на вештерките

Кеси со бонбони за Ноќта на вештерките

Во оваа статија ви покажуваме како да направите торби за изненадување со слатки за забавата на Ноќта на вештерките, оригинален начин да ги доставите до децата.

Дух за Ноќта на вештерките со вреќа за ѓубре

Дух за Ноќта на вештерките

Забавата за Ноќта на вештерките е сè поблизу секој ден, така што во нејзината декорација не можете да пропуштите некој голем дух, денес ве учиме како да направите.

Лилјак со хартиена ролна за Ноќта на вештерките

Лилјак со ролна тоалетна хартија

Во оваа статија ви прикажуваме смешен лилјак направен со ролна тоалетна хартија за да ги исплаши сите во семејството ноќта на Ноќта на вештерките.

Куглање со сумо

Куглање со сумо

Во оваа статија ви прикажуваме забавна игра со која можеме да направиме рециклирање на пластични шишиња за да направиме смешно сумо-куглање за деца.

Картонски кукли

Картонски кукли

Во оваа статија ви покажуваме како да направите убави кукли за најмалите во куќата со едноставни парчиња картон што се наоѓаат околу куќата.

Јајце со изненадување со порака внатре

Јајце со порака за изненадување

Во оваа статија ве учиме како да украсите јајце и да оставите порака внатре за кој било роденденски подарок или забава за други деца.

3 по ред за деца

Направи сам: 3 по ред за деца

Игрите на табла се важни за учењето на децата, затоа денес ве учиме како да направите 3-во-еден ред од филц за мали деца.

Корпа за картонски велосипеди

Детска корпа за велосипеди

Во оваа статија ви покажуваме како да направите забавна картонска корпа за детски велосипеди, за да можат своите работи да ги носат во паркот.

Риболов игра за деца

Риболов игра за деца

Во оваа статија ви прикажуваме забавна игра за риболов на риби во која децата ќе уживаат во потполност. Со само неколку мали магнети и филц.

Прилагодете ги вашите моливи

Прилагодете ги вашите моливи

Во оваа статија ви покажуваме како максимално да ги искористите вашите моливи за да им дадете оптимално реновирање за да можат повторно да се користат и да се направат оригинални.

Маракас за деца

Маракас за деца

Во оваа статија ве учиме како да направите забава и генијална марака за деца, бидејќи тие сакаат да прават бучава со што било.

Лего парчиња

Часовник со лего парчиња

Во оваа статија ви покажуваме како да направите фантастичен часовник со парчиња Лего, занает што ќе го споделите со најмалите во куќата.

Торба за враќање на училиште

Торба за враќање на училиште

Во оваа статија ќе ви покажеме како брзо и лесно да направите убава торба за најмалите за на појадок да се вратат на училиште.

Маракас со капсули за кафе

Направи сам: Маракас со капсули со кафе

Во оваа статија ве учиме како да направите играчка за стимулативна стимулација за бебиња. Неколку мараки со само неколку капсули за еднократна употреба на кафе.

Домино со камења

Направи сам: Домино со камења

Во оваа статија правиме забавно домино за деца изработени со камења од морето. Така, ги учиме дека природата ни овозможува да правиме играчки со неа.

Домашни креда

Домашни креда

Во оваа статија ве учиме како да направите неколку уникатни креда дома за децата да имаат прибор за сликање на улиците.

мозаик

Загатка со стапчиња за сладолед

Во оваа статија ви покажуваме како да направите забавна загатка од прасе, само со неколку стапчиња од мраз. На овој начин, ние ја негуваме имагинацијата.

Кукли

Кукли со дрвени лажици

Во оваа статија ви покажуваме како да направите забавни кукли за деца со едноставни стари дрвени лажици. Многу едукативен занает.

Обележувачи со ева гума

Обележувачи со ева гума

Во оваа статија ве учиме како да направите забавна обележувач за да не ја изгубите нишката од читањето на вашата омилена книга.

Кукла кревет со картон

Кукла кревет со картон

Во оваа статија ви прикажуваме одличен кревет за кукли направени со картон. На овој начин, децата ќе имаат свој рециклиран кревет за своите кукли.

риба со крпа

Риба со крпа

Во оваа статија ви прикажуваме забавна риба со остатоци од ткаенина. Забавен занает што треба да го направите со најмалите и да имате добро попладне.

Картонска кутија

Декоративен украс од картон

Во оваа статија ви покажуваме како да направите забавна декорација со картон. Многу украсен додаток во кој децата ќе се забавуваат правејќи го тоа.

Був со хартија за мафини

Смешна утка со хартија за кеккејк

Во оваа статија ви прикажуваме како да направите забавен був од хартија за мафини, начин да ги запознаете животните со рециклирање материјал од целата куќа.

фер фенер

Фер фенер со картон

Во оваа статија ви покажуваме како да го направите познатиот саем за фенер. Уникатен додаток за сите андалузиски штандови за украсување и давање живот.

Обојте камења

Украсување камења со боја

Во оваа статија ви покажуваме како да поминете забавно попладне со децата сликајќи камења со бои. Смешни и монструозни лица.

Света недела Худ

Света недела Худ

Во оваа статија ви покажуваме како да направите типична велигденска качулка. Многу забавен и едноставен детски занает за славење на одмор.

Чувствувани балони

Виси балони со филц

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасни балони со филц за украсување на просторијата на бебето. Прекрасен мобилен за играње.

Карневалска маска

Карневалска маска за деца

Во оваа статија ви покажуваме како да направите фантастична карневалска маска за деца. На овој начин, можеме да го славиме овој празник како семејство.

Кастанети

Кастанети за деца

Во оваа статија ве учиме како да направите неколку curубопитни и забавни домашни кастанети за деца, со капачиња од картон и безалкохолни пијалоци.

Карневалска капа

Риба капа за карневал

Во оваа статија ве учиме како да направите фантастична голема капа за карневалот, што личи на одлична риба од Кадиз, како земја на потекло на карневалот.

Карневалска маска

Смешни карневалски очила

Во оваа статија ви покажуваме како да направите типични карневалски очила. Загарантирана забава за деца.

Домашна папка од картон

Домашна папка од картон

Во оваа статија ви покажуваме како да направите многу кул папка од картон. Можете да го користите за да чувате документи или рачна работа.

Мачка во чизми кукла

Мачка во чизми кукла

Во оваа статија ви покажуваме како да направите прекрасна кукла од детската приказна „Мачорот во чизми“. Така, ги запознаваме децата со театарот и читањето.

Тапани за деца

Тапани за деца

Во оваа статија ви покажуваме како се прават тапани од ткаенина и кожа. Одлична играчка за деца направена сами, што подобар подарок од овој.

Смешни пластични шишиња

Смешни пластични шишиња

Во оваа статија ве учиме како да ги искористите рециклираните шишиња, да направите кул занаети и да можете да уживате во децата.

Пенкало со флопи дискови

Пенкало со компјутерски дискети

Во оваа статија ви помагаме да ги рециклирате оние компјутерски предмети што се застарени, како што се дискетите, за да ги претворите во убав молив.

Пеперутки со штипки за облека

Пеперутки со штипки за облека

Во оваа статија ви покажуваме како да направите забавни пеперутки со штипки за облека. Да го искористат времето со децата.

Насликани камења на плажа

Украсени камења на плажа

Во оваа статија, ви презентираме неколку идеи за да можете да ги декорирате камењата или лушпите што ги земаат децата од плажа.

Animивотни со пластелин и семиња

Animивотни со пластелин и семиња

Во оваа статија ве учиме како да направите неколку смешни животни со пластелин и семиња, за децата да се забавуваат на поинаков начин.

хартиени цвеќиња

Отворете хартиени цвеќиња

Во оваа статија ве учиме како да направите отворено хартиено цвеќе на многу едноставен начин, да украсите која било забава за ова лето.

Контејнер за чување играчки со шишиња

Контејнер за чување играчки

Во оваа статија ви покажуваме како да направите контејнер за складирање играчки со едноставни шишиња од 5 и 8-литри.

Летечки бакнеж

Занаети за деца: Летечкиот бакнеж

Изработката на занаети со деца е секогаш многу забавна, затоа од „Занаети на рака“ ви предлагаме да го направите овој магнет за фрижидер со нив.

Украсете кутии за деца

Украсување дрвени кутии за деца

Декорирање дрвени кутии за деца е одлична идеја вашите деца да ги имаат своите играчки, кукли и други предмети по ред во нивната соба.