Декупаж подножје за подароци за мајката

Декупаж Тоа е техника која е многу модерна во последно време и се користи за многу дрвени работи и занаети и на која било површина. Во денешниот пост ќе ве научам како да ги правите овие декупажачки подножје совршен за давање на Денот на мајката. Тие се многу оригинални и супер лесни за правење.

Материјали за изработка на тампони за декупаж

 • Дрвени подметнувачи
 • Декупажа салфетка
 • Лепак или лепак за декупажа
 • Четка
 • Боја со креда
 • Пластика
 • Матрица
 • Златна боја
 • Сунѓер четка
 • Сјаен или мат лак
 • Златен маркер

Постапка за изработка на подметачи за декупаж

 • За да започнете, ви требаат бродови. Моите се кружни, но можете да ги користите квадратни или што сакате, тие се супер ефтини и можете да ги најдете во која било продавница.
 • Наслика со креда насликајте ги двете страни, Користев две бои: бела и мавова.
 • Кога целосно се исуши Јас ќе го изшкуркам контурот да се отстранат чиповите и бојата.

 • Откако ќе се исуши целосно, изберете Салфетка што ти се допаѓа најмногу, избрав некои со цвеќиња.
 • Willе ги отстранам сите бели слоеви и ќе го задржам само оној со дизајнот на цвеќето.
 • Нанесете малку лепак за декупација со четката и нежно ставете ја салфетката одозгора.

 • Ставете пластична фолија за да избегнете кршење на салфетката и да ја раширите за да не се појават брчки на хартијата.
 • Откако ќе се исуши, со датотека или шкурка исечете ја салфетката остатоци.

 • Сега со матрица и малку златна боја со четка ќе ти дадам навестувања на точки.

 • Потоа одете преку контурата со a златен маркер за да биде поубаво.
 • Theе го дадеме последниот допир со малку лак за заштита и дајте му малку сјај.

 • Можеш ли сите модели што ги сакате, со промена на дизајнот на салфетката и давање на вашата мајка или на секој што сака ваков вид на работа.

Се надевам дека многу ви се допадна оваа идеја, се гледаме во следната. Чао.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.