Направи сам: Фламенко брош со ева гума

Циганска брошка со ева гума

Денес започнува Саем од Ел Пуерто де Санта Марија, град во Кадиз каде што живеам. Затоа, денес ќе ве научам како да се забавувате кукла фламенко Претворено во брош со ева гума. На овој начин, ќе ставам многу посебен печат на Фер.

La гома ева Тоа е многу разноврсен и податлив материјал, можеме да сториме сè со него. За да го прославам овој вид прослава, сакав да ја направам оваа мала брошка по повод додаток или украс за нашата облека.

Материјали и алатки

 • Црвена ева гума.
 • Кожа од гума ева.
 • Црна ева гума.
 • Бела ева гума.
 • Постојан маркер.
 • Силиконски.
 • Пин

Proceso

Прво, ќе ги направиме различните парчиња на посебна хартија. Овие различни парчиња ќе ги пренесеме на гумата ева и ќе го исечеме. Ние ќе го формираме лицето на куклата и ќе го залепиме со силикон. Покрај тоа, ќе го додадеме и типичен чешел и фламенко крт. Конечно, на задната страна ќе залепиме клип или игла со помош на мало парче ева гума.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.