Направи сам: навлаки за правила на игри

футроли

Деновиве училиштето веќе започна, имавме проблем: каде да ги запазиме правилата, па почнав да размислувам и дојдов до решението. Денес Ви прикажувам нова самодоверба: покритие за играта на правила.

Ако имате збир на правила кои не се применуваат во нивниот случај, со овој прирачник избегнуваме да бидат лабави покрај паричникот, затоа што во случајот не се вклопуваат и излегуваат внатре во торба. Секој ќе го поставиме на своето место и тоа е тоа!

Материјали:

 • Пластичен капак за фолии.
 • Правило
 • Молив.
 • Секач.
 • Картон или картон.
 • Машина за шиење.

Процес:

корици1

 • Ние го исекуваме картонот или картонот до големината на капакот.
 • Ние ја отстрануваме областа на дупката од капакот кои се прицврстени на врзивно средство. (Ако, пак, сакате да го зачувате вашиот пакет правила во папка, овој чекор нема да биде направен).

корици2

 • Ние ги поставуваме правилата на врвот на картон или картон, презентирање на нив како што најдобро ни одговара.
 • Ние ги обележуваме намалувањата за да можеме да ги извадиме и да ги поставиме правилата, (во мојот случај имало двајца). Со секач ќе го пресечеме капакот, ставајќи нешто помеѓу, така што само ќе ја пресечеме едната страна.

корици3

 • Со машината за шиење ќе поминеме шевови по линијата што ја обележавме со молив, кој ќе дејствува како сепаратор за правилата.
 • Имаме само вставете го секое правило на своето место и со тоа да имаме ред во ранецот на нашето училиште.

Што мислите за идејата? корисно ако е, ве уверувам!!!… и ако сакате да го прилагодите, можете да го поставите картонот во бојата што ви се допаѓа најмногу или да ставите украсена хартија за позадината. Се надевам дека ќе го примениш во пракса и дека ќе коментираш на која било од моите социјални мрежи, ќе бидам воодушевен што ќе ја видам вашата верзија.

Се гледаме во следните занаети, тој напредок ќе биде многу застрашувачки за датумите што се приближуваат.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.