Направи сам за деца, занает за денот на таткото

Декорација на денот на таткото

Вчера те оставивме а занаетчиство многу кул за денот на таткото, и исто така ви кажавме дека во текот на овие денови и сè додека не дојде денот 19 март, Денот на таткото, Aе ви претставивме неколку занаети за деца како дете, и бидејќи обврската е долг, тука ви оставаме уште еден уникатен занает за овој посебен ден за родителите.

За мали деца, занаетите треба да бидат едноставни и лесни за правење, бидејќи тие сè уште не ги развиле добро своите моторни вештини. Затоа, за овој занает го користевме типичниот капсули за кафе кои сега се многу модерни за употреба.

Материјали и алатки

Декорација на денот на таткото

 • Капсули за кафе.
 • Обоени фолии.
 • Свилена хартија.
 • Ревност.
 • Лепак

Proceso

Прво на сите, ние мора да земеме А. капсула за кафе доволно видлив за декорација. Ова добро ќе го исцедиме со нозете за да биде доволно рамно.

Потоа, со ножиците ќе сечеме две мали ленти од обоена фолија (Јас избрав сина) и ќе ги залепиме на капсулата од задниот дел.

На овие ленти, ќе удриме една, други потесни ленти од ткивна хартија, така што тие се многу повеќе украсени; и на другиот, ќе му ја ставиме многу најавената фраза, 'Најдобар тато!'.

Конечно, ќе залепиме мало и тенка јаже ревносно така што тато го закачува занаетот таму каде што секогаш може да го гледа.

Декорација на денот на таткото


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.