Направи сам: Индиска куќа со филтер за кафе

Индиски штанд

Во овој период од годината децата се навикнуваат да ги носат летни кампови за да можат да се дружат со други деца и, исто така, за да научат да бидат автономни и одговорни. Во овој вид на учење, децата спроведуваат различни активности во кои почитувањето на животната средина и учењето за другите култури се од најголемо значење.

Затоа, оваа куќа или куќа е многу едноставна и многу добра мануелна за најмалите од куќата Индијанци. Направени со материјали од целата куќа, можеме да ги промовираме толеранција кон другите култури кај децата, не правејќи разлика помеѓу расите или половите, само во традициите.

Материјали

Индиски штанд

 • Филтер за кафе.
 • 4 стапчиња за ражени.
 • Бел лепак.
 • Обоени моливи.
 • Плута.
 • Волна.
 • Ножици

Proceso

Прво, ќе исечеме плоштад од плута со иста големина како и отворот на филтер за кафе. Потоа, ќе им дозволиме на децата да ја красат оваа. Потоа, ќе ги заковаме 4 стапчиња во 4 агли на плута и ќе нанесеме малку бел лепак за поголема фиксација.

Следно, ќе направиме отвор во филтерот за да ги воведеме преку горниот дел од чепкалките за заби и ќе ги врзуваме со малку волна. Конечно, ќе направиме мал отвор однапред за да биде вратата на влез на куќата.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.