Направи сам: Како да направите цвеќиња од ткаенина со рециклирање на маици

цвеќиња Вечерва ти донесувам а DIY брзо за да можете да научите лесен и едноставен начин да направите неколку цвеќиња со ткаенина на маица.

ова DIY погоден е за секого, тешко дека треба да знаете да шиете, едноставно треба да имате мала идеја и многу ентузијазам. Исто така, овие ткаенини цвеќиња тие се а идеално надополнување како што се брош, лента за на глава, ремен, приврзок, украс, итн ..., накратко, тие имаат бесконечни можности и услуги.

Материјали

 1. Плетена облека од стара маица.
 2. Нишка и игла. 
 3. Ножици
 4. Стринг.
 5. Кружен врв.
 6. Памук.

Proceso

За почеток, ќе исечеме две еднакви кругови користејќи го тркалезниот капак како калап. Потоа ќе ги зашиеме двата круга со двете страни на погрешната страна свртени кон надвор и ќе оставиме парче од еден сантиметар без да шиеме. Itе го свртиме низ парчето без да шиеме, оставајќи го шевовите одвнатре и шевовите однадвор. Откако ќе заврши ова, ќе продолжиме да го пополнуваме обемот со малку памук, оставајќи го меки.

Потоа ќе го зашиеме парчето што не беше зашиено, конечно затворајќи го обемот. Конечно, со игла од волна ќе го поминеме кабелот низ центарот на кругот и ќе го поминуваме однадвор додека не го поминеме повторно низ центарот. Оваа акција ќе ги формира ливчињата на ткаенина цвет. Потоа, и да го направиме повеќе естетски, ќе го покриеме центарот со спирала направена од врвка.

До следното Направи сам


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.