Направи сам: Како да направиш мобилен со кранови оригами

мобилни кранови

Тие велат дека "она што е ветено е долг", затоа, еве го постот, да се направи А. мобилен со кранови оригами, за што објавив во записот како да се направи кран оригами.

El DIY Многу е лесно, иако ако сакате да го направите, ќе треба долго време да го направите тоа. Да бидам искрен, не очекував да одземам толку време, бидејќи во мојата фантазија за десет минути беше подготвено, па затоа, ако одлучите да го направите тоа, бидете трпеливи.

Материјали

DSC04750 (копиар)

  1. Хартија во боја.
  2. Риболов линија.
  3. Суви гранки на дрвјата.
  4. Ножици

Proceso

кранови

Првото нешто што треба да го направиме е кранови  со дистинкцијаголемини следејќи ги објаснувањата на пост што го спомнав погоре. Откако ќе се направат крановите, ние ќе одлучиме за дизајн на нашиот кран мобилен. Ова ќе зависи од тоа колку ќе сакаме да биде голем и од бројот на кранови што сакаме да ги има. Мора да се има на ум дека хартијата дури тежи многу малку и дека ќе мора да ја дистрибуираме тежината на крановите низ целиот мобилен телефон за да не се извртува

Откако ќе бидеме јасни за сето ова, процесот што треба да се следи е навистина лесен. Tieе врземе риболов линија до главната гранка на мобилниот и потоа ќе ги поминеме крановите дека решивме. На крајот од оваа нишка, ќе врзуваме друга гранка за да го издолжиме мобилниот. Ние ќе ја повториме истата акција на спротивната страна од главната гранка, како и во гранките што ги монтиравме се додека не ја достигнеме границата на нашиот дизајн. Откако ќе бидат поставени сите кранови и гранки, ќе продолжиме кон поставете риболов линија на врвот што ќе ни помогне да го обесиме. Во мојот случај, како што можете да видите, го закачив на еден од дрвените греди во ходникот.

Се надевам дека ви се допадна и до следната самодоверба!

 

 


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.