Направи сам: Картонска кутија за подароци

кутија за подароци

Денес ти носам а DIY совршено за да започнете да размислувате Подароци Божиќ. Мало е мала кутија картон за целосно завиткување детали со еден допир рачна изработка.

La мала кутија што го направив е многу мал, бидејќи сакав да ги даде овие 2n1 обетки -чиј туторијал веќе ве научив пред неколку недели- но, очигледно, со измена на големината, можете да го направите како што сакате.

Материјали

 1. Картон.
 2. Владетел и молив.
 3. Лепак

Proceso

шема-кутија

 1. Willе нацртаме на картонот а рамноправен триаголник (во мојот случај триаголникот е 4 см страна) Потоа на секоја страна од триаголникот ќе додадеме а правоаголник (1,5 см висока) заедно со мала трепка од едната страна. Следно ќе го направиме јазичето со тркалезна страна што ја гледаме на фотографијата на правоаголникот. Да го направи тоа ќе повлечеме линија (3 см) со ист агол како и централниот триаголник. Потоа, во центарот на правоаголникот и ќе го поставиме правилото нормално и Makeе направиме точка што ќе го означи центарот на триаголникот ако е иста со централната. И сега треба да ги споиме точките само со полукруг и права линија.
 2. Willе го исечеме мала кутија и ние ќе се преклопиме со наборите.
 3. Ние ќе ги залепиме јазичињата.
 4. И сега треба само да го воведеме подарокот во мала кутија, затвори го и изненади кому ќе му дадеш.

Повеќе информации. -Како да направите кутија со обоени ленти, Упатство за обетки 2n1


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.