Направи сам: Нараквица за јазол од морнар направена со кабел

Нараквица за јазол морнар

на нараквици тие се идеално надополнување за секоја облека. Тие секогаш се во мода и во моментов тие се носат од сите видови и се мешаат едни со други. Сребрена, кожа, врвки, мониста, сè е измешано давајќи заситен изглед, далеку од тоа да изгледа претерано, го сакам.

И затоа денес не можев да ти донесам нешто подобро од ова DIY  за тоа како да се направи А. нараквица за јазол морнар со едноставна спортски врвки за чевли. Тоа е многу, многу лесно, може да се направи во така само пет минути и дека е исто така многу оригинално. Ние почнавме!

Материјали

Материјали за морска нараквица

 1. Cица на спортот.
 2. Un блиски (Можеме да направиме и едноставен лизгачки јазол како затворач).
 3. Лепак и ножици.

Proceso

Шема на нараквици од морнар 1

Шема на нараквици од морнар 2

 1. Ако кабелот е многу долг, ќе биде доволно да се користи само еден со сечење на половина. Потоа го земаме десен наметка и ние правиме лазо. Погледнете ја фотографијата како што треба позади.
 2. Потоа ќе го земеме другото парче и исто така ќе го удвоиме поминувајќи го преку јамката што ја направивме пред еден момент. Е фатиме наметката лево од истото парче кабел (од сега па натаму сè ќе се прави со ова јаже) и ќе го поминеме под крајот на јамката.
 3. Другиот крај на јамката ќе го поминеме погоре.
 4. Сега ќе го поминеме овој наметка од под врвките и ќе го воведеме подоцна од над вториот кабел со што се формира јамка исто како и првиот кабел.
 5. И, конечно, ќе го поминеме наметката под јамкатаповторно
 6. Затегнете го јазолот добро, но не премногу цврсто, бидејќи тогаш нема да биде убаво.
 7. Исечете ги врвките до големината и изгорете ги краевите.
 8. Ставете лепак на затворачот и воила!

 

Повеќе информации - Нараквица со методот Кумихимо, сензација на ова лето


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Коментар, оставете го вашиот

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.

 1.   јирена dijo

  Бог да ја благослови твојата креативност научив да врзам јазол го вежбав во павило јаааа сега да произведувам за да продавам добро благодарам