Направи сам: Нараквици со ева гума

Нараквици со ева гума

на нараквици Тие се најновата мода за летото, може да се направат со материјали од секаков вид и стил што го сакате. Па денес ви даваме уште еден оригинална и практична идеја да се направат прекрасни нараквици со материјал што многу се користи во последно време, ева гума.

Ева гумата е вид на материјал кој е многу разноврсен и може да се направи мноштво занаети со неа. Го сакам овој материјал и е многу практичен за најмалите, бидејќи е многу флексибилен. Ние почнавме!

Материјали

Нараквици со ева гума

 • Ева гума од различни бои.
 • Ножици
 • Машина.
 • Правило
 • Молив.

Proceso

Како прво, мора да сториме две ленти од 20 х 2 см. На краевите ќе оставиме маргина од 3 см и овие ќе ги поделиме на 3 дела. Со помош на секачот, ќе ги направиме двата засека по должина за да ја исечеме главната лента на три, без да ги достигнеме краевите.

Тогаш ќе го сториме сидро на нараквица сечење два мали триаголници на еден од краевите, граничи се со ножиците. Покрај тоа, на другите краеви ќе направиме мал и тенок правоаголник за да ја воведеме оваа сидро и, на тој начин, да ја затвориме нараквицата.

Потоа, ги земаме двете крајни ленти кон центарот 3 пати и, во преостанатата дупка, ќе го воведеме закотвувачкиот дел од нараквицата. Повторно, овој дел ќе го воведеме низ дупката што е најблиску до неа и, конечно, добро ќе ја исправиме нараквицата така што ева гумата не е свиткана.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.