Направи сам: Персонализирано сликање со ливчиња од роза

Персонализирано сликарство со природни ливчиња од роза

Во сите Детска соба секогаш постои слика или занает направена за да се постави името на момчето или девојчето на кое му припаѓа собата. Ние веќе ве научивме еднаш да го изведете име со ева гумаПа, денес ви го претставуваме овој прекрасен занает.

Ова е направено со заеднички и заеднички материјали што го имаме дома, иако треба да ги барате цвеќињата ако немате своја градина. Но, не е многу тешко да се најде и не е ни многу скапо, затоа… да започнеме!

Материјали и алатки

Персонализирано сликарство со природни ливчиња од роза

 • Цврст картон.
 • Акрилни слики.
 • Фина четка.
 • Чувствувани пенкала.
 • Ливчиња од природна роза.
 • Лак.
 • Лепак или лепак.
 • Ножици
 • Молив и гума за бришење.
 • Лента или јаже.
 • Правило

Proceso

Прво на сите ние ќе го исечеме картонот што се граничи со неговите агли. Особено, избрав мерки од 20 x 22 см. На оваа ќе ја направиме нашата скица од роза, но само лисјата.

Откако ќе заврши скицата, ќе ги обоиме зелените и двете стебло како лисја од нашата роза и нека се исуши. Подоцна, ги лепиме ливчињата на картонот, така што тоа е слично на вистинска роза. Го зачував поленот од роза и исто така го залепив.

Тогаш ќе го направиме името персонализиран и ние ќе го насликаме со боја, истакнувајќи го подоцна со маркер. Покрај тоа, ние ќе ги нацртаме лисјата во црно за да дадеме многу поубав контраст.

Конечно, ќе направиме а дупка во горниот дел на нашата слика да помине сто или јаже за да може да се обеси. И, покрај тоа, ќе прскаме малку лак за коса, така што лисјата не се сушат и не се расипуваат.

Персонализирано сликарство со природни ливчиња од роза


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.