Самостоен дисплеј за вашите очила со дрвени стапчиња за 5 минути

Изложувачи на накит и додатоци Тие се едни од најпознатите украсни елементи кои постојат во просториите на сите куќи. Во овој пост ќе ве научам како да направите многу младешки да ги ставаш очилата и никогаш повеќе да не ги изгубиш. Onlyе користиме само дрвени стапови и уште малку, со што ќе имате совршен дисплеј за неколку минути.

Материјали за да се прикажат очилата

 • Дрвени стапчиња
 • Пиштол за лепило
 • Правило
 • Маркер или молив
 • Сребрена ева гума
 • Срцев удар

Постапка за правење дисплеј за очилата

 • За да започнете да го правите овој екран, ви требаат дрвени стапови на големите.
 • Toе користам две бои, природна и обоена, но можеш да го направиш тоа во бои што најмногу ти се допаѓаат, па дури и да ги обоиш.
 • Toе ни требаат вкупно 11 стапчиња: 4 природни и 7 обоени.
 • Првото нешто што ќе направам е да направам белег со помош на правило до 3 и 11 см.
 • Theе формираме наопаку V со стапчињата.

 • Секој крај на ова парче ќе го залепам на ознаките што ги направив пред да користам врел силикон за да се залепи побрзо.
 • Не заборавајте да го засилите горниот дел од спојот на стапчињата.
 • И ние мора да го сториме истото две основи.

 • Сега ќе ја формирам виножитото со обоени стапчиња.
 • Startе започнам со црвената боја на врвот со ставање дарежлива количина силикон.
 • Постепено ќе ги поставам останатите бои: портокалова, жолта, зелена и сина.

 • Со удари во срцето и сребрената гума од ева ќе направам парчиња.
 • Goingе ги залепам одозгора и на друго место, но ова е веќе по ваш вкус.
 • Веќе го завршивте приказот, можете да поставите очила, накит и сл. и така никогаш нема да ги изгубите.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.