Самостојни обележувачи за кориснички страници

Ајде да видиме Самостојната обележувач е едноставна за правење и совршена за подароци.

Овој обележувач е многу романтичен и женствен, во виолетова и бела боја и со пеперутка. Направено со картон и со малку имагинација може да имате многу оригинална. Продолжете да читате дека ви покажувам како сум го направил тоа.

Материјали:

 • Бел картон.
 • Виолетов картон.
 • Ножици
 • Пенкала за гел во бела и виолетова боја.
 • 3Д налепници.
 • Умираат пеперутките.
 • Лента за глава.
 • Земете каснувања.
 • Лепак

Процес на реализација:

 • Исечете два правоаголници: целта 6 x 20 см. и виолетовата од 5 х 19 см. Исечете круг во виолетова боја на едниот крај. Прво нацртајте со молив и залепете го врвот на ножиците во центарот, а потоа гледате како се сече малку по малку онаму каде што сте го обележале кругот.
 • Ние ги лепиме 3Д-лепенките на неа за да заземе повеќе тело.

 • Залепете го овој на белиот картон, тоа е многу едноставен процес.
 • Обележете лажно шевове насекаде околу белиот картон, како што е прикажано на сликата.

 • Ајде да одиме сега со декорацијата. Умрете ја пеперугата на парче пурпурна картон.
 • Лепете ја пеперугата во внатрешноста на кругот со течен лепак.

 • Продолжувајќи со украсот: напишете го името на лицето за кое е наменето обележувачот, со бело гел пенкало и обележете неколку точки како да лета пеперугата.
 • Дупчете дупка со залак на крајот каде што е пеперутката.
 • Поминете ја лентата низ оваа крај и исечете го вишокот, нанесете топлина со запалка, ова ќе спречи да се расипе лентата.

И voila, ќе имате страници за вашиот бренд, подготвени да подарите. Совршен за личност која сака да чита.

Се надевам дека ви се допадна и дека ве инспирира. Ако го направите тоа, ќе бидам воодушевен што ќе го видам на која било од моите социјални мрежи, ќе се видиме во следниот занает,


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

 1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
 2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
 3. Легитимација: Ваша согласност
 4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
 5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
 6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.