Направи сам: Случај со тутун

Случај со тутун

Со економски пораст на пакувањата тутун, повеќето од луѓето се префрлија на валање тутун. Ова подразбира да ги понесете со себе и торбата за тутун и устата, запалката и хартиениот картон. Ова значи дека треба да избереме прибор за да ги ставиме сите овие производи во едно.

Затоа денес ве учиме да го направите ова кутија за тутун или држач. На овој начин, ќе имате сè што е при рака во иста торба, така што нема да мора да ги пребарувате вашите вреќи за сите овие производи еден по еден.

Материјали

Случај со тутун

  • Црна ткаенина од кожа.
  • Хило.
  • Игла.
  • Ножици

Proceso

Прво на сите ќе измериме хоризонтално хартијата, вреќата со усти и самиот тутун, и ќе исечеме троен правоаголник, во кој во едниот ќе ги воведеме овие производи, а во другиот ќе ги покриеме.

Откако овој правоаголник ќе се исече, ќе започнеме со правење а полите низ целиот раб. Потоа ќе преклопиме еден од деловите на половина пат и ќе ги зашиеме краевите.

Конечно, овој џеб ќе го поделиме на 3 да ги воведеме овие три производи и ние ќе шиеме вертикално за да направиме три оддели прилагодени на тие производи.


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.