Табела за водење loveубов лесно

Овој занает е многу едноставен и многу брз за правење. Тоа е занает со малку материјали и со најубав резултат. Идеално е да му дадете на некој што е посебен за вас и на кого сакате да му кажете дека го сакате на оригинален начин. Ако одлучите да го правите овој занает со деца, Можете да го направите со деца над 6 години, бидејќи со едноставни упатства ќе го сторат тоа многу добро.

Од друга страна, ако одлучите да го правите овој занает со деца под 6-годишна возраст, тогаш ќе биде потребно тоа да го правите со ваш надзор, особено за малите парчиња и некои материјали кои се потребни за негова употреба.

Потребни материјали за занаетчиството

  • 1 мала рамка за фотографии
  • 2 загатки што се вклопуваат
  • 1 црвен маркер и друго гравирање
  • 1 стап за лепило

Како да го направите овој занает

Земете слика што сте ја купиле во која било чаршија, идеалната големина е 10 × 15 см затоа што парчињата од сложувалката би биле премали за толку платно. Кога ја имате сликата одделете ја и тогаш земете две соодветни парчиња од сложувалката што никогаш повеќе нема да ги соберете.

Земете ја хартијата што доаѓа заедно со сликата и превртете ја. Во белиот дел, каде што нема отпечатена слика, ќе биде таму каде што ќе ги ставите парчињата загатка. Ставете лепак на делот од цртежот на парчињата загатка и залепете ги на белиот дел од хартијата што добро се вклопува како што гледате на сликата.

Откако ќе го имате ова, земете го црвениот маркер и нацртајте и насликајте срце што ги поврзува двете парчиња. Потоа ставете со црниот маркер „јас“ или „јас“ во едното парче и „вие“ или „вие“ во другото парче. Потоа на остатокот од трудот напишете значајна фраза за вас и лицето на кое ќе и дадете слика или датум што е важен, или што и да видите.

Поставете ја целата рамка заедно, и ќе ја имате подготвена да ја подарите!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.