Колетеро со средство за чистење цевки за производство на деца

Овој занает е многу едноставен за правење и децата ќе го сакаат затоа што е едноставен, брз и практичен.. Може да се направи со деца од која било возраст кои имаат добро развиени фини моторни вештини.

На овој начин ќе биде полесно да се занимавате со занает, иако ако мислите дека децата со кои планирате да го направите овој занает ќе имаат потешкотии, дајте им ја вашата помош. Не губете детали за да знаете како да го направите овој лесен занает со деца.

Што ви треба за да го направите занаетот

  • 1 скурки
  • 5 или 6 средства за чистење на цевки

Како се прави занаетчиството

За да го извршите овој занает, потребна ви е количината на средства за чистење цевки што сте ги ставиле во претходната точка. Во нашиот случај користевме само средства за чистење црвени цевки, но овој занает можете да го направите со средства за чистење на цевки, Размислете како сакате да изгледа и изберете ги боите на средството за чистење на цевки што го сакате!

Кога започнувате со занаетчиството, само треба да ги земете сите средства за чистење на цевки и да ги ставите еден до друг за да бидат добро порамнети. Подоцна, Поминете ги низ лушпата како што гледате на сликата и истовремено врзете јазол со сите средства за чистење на цевките.

Штом сите средства за чистење на цевки се добро прицврстени во лушпата, како што гледате на сликата, само треба добро да ги прилагодите. Откако ќе се наместат, завиткајте го секој чистач на цевки како што гледате на сликата. Откако сите ќе се навиват, ќе видите дека останува многу убава и оригинална незгодна форма.

Можете да го користите како украс за да направите опашка или можеби како нараквица со опашката. Тоа е занает што, како што можете да видите, е многу едноставен за правење. Момчињата и девојчињата ќе обожаваат да можат да го носат овој scrunchie потоа дека се украсиле на најлесен начин со средства за чистење цевки. Убава работа!


Содржината на статијата се придржува до нашите принципи на уредничка етика. За да пријавите грешка, кликнете овде.

Биди прв да коментираш

Оставете го вашиот коментар

Вашата е-маил адреса нема да бидат објавени. Задолжителни полиња се означени со *

*

*

  1. Одговорен за податоците: Мигел Анхел Гатон
  2. Цел на податоците: Контролирајте СПАМ, управување со коментари.
  3. Легитимација: Ваша согласност
  4. Комуникација на податоците: Податоците нема да бидат соопштени на трети лица освен со законска обврска.
  5. Складирање на податоци: База на податоци хостирани од Occentus Networks (ЕУ)
  6. Права: Во секое време можете да ги ограничите, вратите и избришете вашите информации.