Kartolinë për tu dhuruar ditën e babait

Në këtë post do t'ju mësoj se si ta bëni këtë kartë në formë portofoli për të dhënë në ditën e babait.

Materiale për të bërë kartën e babait

 • Karton i zi
 • Sundimtar dhe laps
 • gërshërë
 • Ngjitës
 • Shënues i përhershëm i bardhë dhe argjend
 • Gome eva me ngjyra
 • Grusht zemre

Procedura për përpunimin e kartelës së Ditës së Atit

 • Për të filluar duhet të shkurtoni 2 drejtkëndësha të kartonit të zi. Një do të masë 24 10 cm x dhe i vogli do të masë 24 x 8 cm.
 • Dele ato në gjysmë  dhe pastaj rihapni ato.
 • Ngjiteni copën e vogël mbi atë të madhe, duke iu përshtatur skajeve mirë.

 • Me një shënues argjendi unë jam duke shkuar për të bërë një backstitch rreth të gjitha pjesëve për të imituar fillin.
 • Në kopertinën e çantës do të shkruaj "për babanë tim".
 • Me makinerinë e shpimit corazones Unë do të bëj 2 të kuqe me karton ose shkumë.

 • une do të ngjit zemrat paksa e prirur në kopertinën e çantës dhe do të bëj edhe disa zbukurim në qoshes për ta bërë atë më të bukur.
 • Tani për të formuar brenda xhepit, Unë jam duke shkuar për të shkurtojë dy pjese të kartonit të zi që do të masin 5 x 9 cm dhe 4 x 9 cm.
 • Unë do të ngjis një mbi tjetrën për të formuar setin dhe për ta vendosur brenda kuletës.

 • Unë gjithashtu do të bëj qepjen në këto pjesë në mënyrë që gjithçka të integrohet.
 • Tani do ta bëj rimbush çantën e zemrave dhe copa letre me mesazhe personale për babanë.
 • Për të përfunduar kartën do ta bëj vizatoni mustaqe me shënuesin e bardhë.

Dhe kjo është mënyra se si karta jonë e çantave ka mbaruar për të dhuruar në Ditën e Atit. Ju mund ta personalizoni ashtu si dëshironi, madje mund të vendosni foto brenda.

Shpresoj se të ka pëlqyer, nëse e bën, mos harro të më dërgosh një foto përmes ndonjë prej rrjeteve të mia sociale. Shihemi në zanatin tjetër. Mirupafshim !!


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   NDONJE dijo

  Më pëlqen T IS SHT SHUMP E thjeshtë, KREATIVE DHE E LEHT FOR P FORR VOG THEL N IN SHTOPI T TO BON