çanta për ditëlindje në formë kafshësh

çanta për ditëlindje në formë kafshësh

Zbuloni këto çanta të thjeshta snack ku janë krijuar forma të kafshëve. Ato janë të shkëlqyera për t'u bërë festat e ditëlindjes shumë më tërheqëse dhe që fëmijët të argëtohen shumë më tepër në festë. Mjafton të vendosni ushqimet ose ëmbëlsirat në çanta dhe të bëni format e kafshëve me pak karton. Ti guxon?

Materialet që kam përdorur për çantat e ditëlindjes:

 • Dy qese të mesme plastike transparente ose letër celofani transparente për t'i bërë ato.
 • Celofan për të ngjitur.
 • Karton i verdhë për kokën dhe këmbët.
 • Një copë e vogël kartoni portokalli për të bërë sqepin.
 • Karton rozë e lehtë për fytyrën e deleve.
 • Një copë e vogël pambuku.
 • Katër sy plastikë.
 • Një copë fije ose leshi portokalli.
 • Silikoni i nxehtë dhe arma e tij.
 • Një busull.
 • Një stilolaps.
 • Gërshërë.
 • Snacks si kokoshka ose krimba ose fasule pelte.

Ju mund ta shihni këtë zanat hap pas hapi në videon e mëposhtme:

Artizanat për të bërë zogth

Hapi i parë:

Nëse i kemi qeset, do t'i mbushim me ushqimet dhe do t'i rezervojmë. Nëse kemi vetëm plastikën celofani do ta presim dhe Ne do të bëjmë çantat. Do t'i bashkojmë në skajet e tyre me shirit celofoni. I mbushim me ëmbëlsira ose meze dhe i mbyllim sërish me shirit celofani

Hapi i dytë:

Në kartonin e verdhë bëjmë një rreth që do të jetë koka e pulës. E kemi prerë. Në një copë tjetër kartoni vizatojmë njërën nga këmbët dhe me dorë të lirë. E presim dhe e përdorim si shabllon për të bërë një tjetër të njëjtë. Për ta përdorur si shabllon e vendosim në karton, skicojmë buzën e tij me stilolaps dhe më pas presim aty ku kemi vizatuar. Ne gjithashtu prerë. Marrim një copë kartoni portokalli dhe vizatojmë një trekëndësh i vogël që do të jetë sqepi i zogut. Ne e prerë atë.

Hapi i tretë:

Në rrethin e verdhë ngjisim dy sytë plastikë dhe sqepin portokalli. Mbi trupin e çantës ngjitim këmbët dhe rrethin. E rrethojmë edhe qafën me një copë leshi portokalli.

Marrim një copë kartoni portokalli dhe vizatojmë një trekëndësh të vogël që do të jetë sqepi i zogut. E kemi prerë.

Artizanati për të bërë dele:

Hapi i parë:

Ne e bëjmë çantën me të në hapin e mëparshëm. Mbushim me ushqime ose ëmbëlsira dhe mbyllim qeset me celofan.

Hapi i dytë:

karton rozë ne vizatojmë me dorë të lirë fytyrë dele. E kemi prerë. E ngjitim copën e algodon dhe sytë.

Hapi i tretë:

Ngjisim fytyrën e deles në qese dhe do ta kemi gati.

Marrim një copë kartoni portokalli dhe vizatojmë një trekëndësh të vogël që do të jetë sqepi i zogut. E kemi prerë.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.