Si të bëni çanta suvenire për ditëlindje

Si të bëni çanta suvenire për ditëlindje

Sot, nga Mjeshtëri të ndezura, ne ndajmë një ide tjetër për të dhënë si suvenire per ditelindje.

Mësoni si të bëni një çantë suvenire për ditëlindje, në një mënyrë super të lehtë dhe të shpejtë, të ftuarit tuaj do të kënaqen.

Kush nuk i pëlqen të marrë një të këndshme dhuratë ose suvenire në një ngjarje? Të gjithëve na pëlqen dhe kryesisht fëmijët, që shumë herë ata shkojnë në ditëlindje me iluzion dhe pritje e asaj dhurate në fund të festës.

Ka shumë modele dhe variante, unë kam ndarë disa dhe sot po ju sjell një ide tjetër mjaft delikate dhe e lehtë për tu bërë dhe është bërë nga kartoni është shume e lire, e cila është shumë e rëndësishme pasi që duhet të bëjmë mjaft.

Materialet për të bërë çanta suvenire për ditëlindje:

 • Karton i stampuar
 • Shirita të zbukuruar, të lëmuar dhe me ngjyra, ato që dëshironi
 • Butonat, letrat e shtypura, çfarëdo që ju pëlqen më shumë, në varësi të moshës së djalit të ditëlindjes
 • Myku (gjeni më poshtë gati për tu shtypur)
 • gërshërë
 • Prestar
 • Ngjitës

Materialet e qeseve suvenire

Moulds për të bërë çanta suvenire për ditëlindje:

Ata thjesht japin guardar dhe shtypeni atë në një Fletë A4, ajo masë është ideale për të qese suveniresh qe bejme sot.

kallëpe për të bërë çanta suvenire

Hapat për të bërë çanta suvenire për ditëlindje:

Hapi 1:

Gjëja e parë që bëjmë është kaloni kallëpin në karton që do të përdorim.

hapi 1 çanta suvenirësh

Hapi 2:

Ne stërvitje epikërisht aty ku na shënon myku.

hapi 2 çanta suvenire

Hapi 3:

Ne prerë disa shirita kasetë rreth 8 cm.

hapi 3 çanta suvenire

Hapi 4:

Në çdo vrimë në karton, ne kalojmë 2 ose 3 shirita kasetë, ideja është se ajo është e këndshme dhe ngjyra.

hapi 4 çanta suvenire

Hapi 5:

Ne zbukurojmë qese suvenire, duke ngjitur një shirit të trashë dhe mundësisht të modeluar në pjesën e poshtme.

hapi 5 çanta suvenire

Hapi 6:

Ne e mbyllim çantën ndërsa myku na shënon, duke përdorur ngjitës.

hapi 6 çanta suvenire

Hapi 7:

Dekoroni çantën tuaj ashtu si ju pëlqen, në këtë rast përdorni njërën prej shiritave për të varur letrën fillestare të djalit të ditëlindjes, mbushni qesen me tyl me të njëjtin ton dhe shtoni të mirat.

hapi 7 çanta suvenire

Shpresoj të të pëlqejë dhe ta shijosh!

Takohemi në një tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Një koment, lëre tuajën

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.

 1.   Maria Luisa Silva-Garcia dijo

  E DUA! Çantë të bukur!