Çorape të kostumeve të shtrigave

triko

Halloween po vjen, dhe për disa ditë ne do të kërkojmë një kostum për të veshur ose një ide për ta bërë vetë ... Pa dyshim: një kostum i bërë nga vetja ka një tjetër bukuri ... Sot ne ju tregojmë si të shndërroni një palë triko në çorape të kostumeve të shtrigave.

Me disa hapa të thjeshtë dhe me materiale që kemi në shtëpi mund të bëjmë disa çorape magjistare. Në varësi të ngjyrave që vendosim, do të jetë në një mënyrë ose në një tjetër. Në rastin tim do të jetë çorape tipike jeshile me vija të zeza, për një kostum shumë të bukur shtrigash Piruja.

Material për të bërë çorape magjistare:

çorape-materiale

 1. Dollakë të vjetër.
 2. Shirit maskimi.
 3. Akrilik i zi.
 4. Furçë
 5. Qese plastike.
 6. Gërshërë.

Procesi për të bërë çorape kostumesh:

proces-media

Gjëja e parë që duhet të bësh është i keni gati të gjitha materialet. Çanta duhet të jetë e madhe dhe çorapet të përshtaten mirë që të jenë në gjendje t'i lyejnë ato pa probleme.

 1. Ne fillojmë me prerë getat në masën që dëshironi, atëherë qesja plastike zgjatet dhe ju duhet vend në të njëjtën lartësi dy çorapet. Kështu që shiritat që do të pikturojmë të jenë në një linjë.
 2. atëherë ngjit shiritin maskues, duke mbajtur çorapet në çantë duke bërë vija.
 3. atëherë lyej me furçë dhe akrilik pikturojnë hapësirën e dukshme të çorapeve. Në rastin tim e kam pikturuar në të zezë mbi çorapet jeshile. Ajo që vijon është më e vështira: lëreni bojën të thahet (Nuk ju ndodh juve që doni gjithçka menjëherë, për mua po bën !!!).
 4. Pasi të jetë tharë bojë, duhet të bëni hiqni shiritin maskues dhe gati !!! Ne tashmë kemi disa çorape për kostumin e shtrigave Piruja !!!. Ne mund të shijojmë vetëm kostumin tonë të bërë nga vetë ne.

Shpresoj se ju ka pëlqyer kjo DIY dhe ta keni zbatuar në praktikë !!! Dhe nëse ka qenë kështu, ju tashmë e dini që mund të ndani, pëlqeni dhe komentoni.

Deri herën tjetër.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.