11 vepra artizanale për ditën e nënës

Kartolinë me tulipanë për Ditën e Nënës

Dita e Nënës po vjen! E keni gati dhuratën? Nëse jo, ju sugjerojmë të krijoni një dhuratë të punuar me dorë për të surprizuar nënën tuaj në këtë ditë të veçantë.

Nëse jeni duke kërkuar propozime për të krijuar dhuratën tuaj, në këtë postim ju prezantojmë 11 vepra artizanale për ditën e nënës origjinale dhe e bukur me të cilën do të surprizoni nënën tuaj me një dhuratë shumë personale. Qëndroni sepse ne po fillojmë!

Kartolinë me tulipanë për Ditën e Nënës

Një nga mënyrat më tërheqëse për të thënë se sa shumë i duam nënat tona në këtë ditë është t'u kushtojmë atyre një kartolinë të bukur urimi. Dhe ka mënyrë më të mirë sesa ta bëni atë me duart tuaja?

Modeli që ju prezantojmë është një kartolinë me tulipanë, rezultati i së cilës është shumë i veçantë dhe sikur të ishte një buqetë e vogël me lule. Për më tepër, megjithëse mund të duket si një zanat i komplikuar, në fakt është mjaft i thjeshtë për t'u realizuar.

Ju mund të shihni materialet që ju nevojiten si dhe udhëzimet për të krijuar këtë kartë në postim Kartolinë me tulipanë për Ditën e Nënës. Aty do të gjeni edhe një video shpjeguese që do t'jua lehtësojë detyrën.

Dhuratë për ditën e nënës me çokollata

Një mënyrë fantastike për të ëmbëlsuar këtë ditë nëse nëna juaj i pëlqen ëmbëlsirat është t'i dhuroni asaj këtë të lezetshme dhuratë me çokollata për ditën e nënës.

Me këtë zanat mund të ricikloni një kavanoz qelqi dhe t'i jepni një jetë të re duke përdorur një sërë gjërash të thjeshta për të dekoruar. Pasi ta keni gati kavanozin e qelqit, mund ta lyeni me ngjyrë rozë dhe më pas ta mbushni me çokollata. Në fund, mbetet vetëm të fryni një tullumbace transparente të mbushur me konfeti dhe ta dekoroni me shkopinj ose tullumbace më shumë ngjyra.

mos e humbisni postimin Dhuratë për ditën e nënës me çokollata të dini të gjitha materialet që do t'ju nevojiten për të bërë këtë zanat si dhe hapat që do të duhet të ndërmerrni. Postimi përfshin një video tutorial për t'i bërë gjërat më të lehta.

Medalje për Ditën e Nënës

Medalja e Ditës së Nënës

Artizanati i mëposhtëm është një detaj i bukur që të vegjlit duhet t'ua dhurojnë nënave të tyre në këtë ditë. Është një medalje shumëngjyrëshe me të cilën të falënderojmë dhe shpërblejmë nënat për mundin dhe dashurinë e tyre në këtë ditë të veçantë.

Materialet për të bërë këtë zanat janë shumë të lehta për t'u marrë: karton ose letër me ngjyra, disa gërshërë, një shkop ngjitës, një shirit dekorativ dhe një shënues.

Ashtu si materialet, edhe udhëzimet për realizimin e këtyre medaljeve janë shumë të lehta. Mos u shqetëso, në postim Medalje për Ditën e Nënës Ju keni një tutorial të vogël me imazhe që shpjegon hap pas hapi se si të përdorni materialet dhe t'i montoni ato për të krijuar këtë zanat.

Slita me dekupazh për t'i bërë dhuratë në ditën e nënës

Tabela me dekupazh

Përveçse është e bukur, kjo dhuratë është shumë praktike nëse nëna juaj planifikon të organizojë një mbledhje të vogël familjare për të festuar ditën e nënës në shtëpi. Ata janë të bukur slita të punuara me dorë të punuara me teknikën e dekupazhit. Sot është shumë në modë dhe përdoret për shumë punime dhe zeje me dru, por edhe në çdo sipërfaqe tjetër.

Çfarë materialesh do t'ju nevojiten për të bërë këto slitë? Si elementë bazë do t'ju duhet të merrni peceta letre dhe disa slitë druri. Mblidhni gjithashtu pak plastikë, pak bojë shkumës, një furçë sfungjeri, llak me shkëlqim ose mat dhe disa gjëra të tjera që mund t'i shihni në postim. Slita me dekupazh për t'i dhënë si dhuratë për ditën e nënës.

Procedura për të bërë këtë zanat nuk është shumë e ndërlikuar. Për t'ju udhëhequr gjatë procesit, në këtë postim do të gjeni një tutorial të vogël me imazhe që do t'ju ndihmojnë shumë.

Vazo freskuese e ajrit me zemra

Vazo freskues ajri për ditën e nënës

Një tjetër ide fantastike për të bërë dhuratën tuaj të punuar me dorë për ditën e nënës është kjo e bukur vazo freskuese ajri me zemra. Përveçse i jep shtëpisë një prekje shumë origjinale dhe plot ngjyra, është shumë praktik pasi do ta parfumojë edhe me aromën që ju pëlqen më shumë.

Tani, çfarë materialesh do të duhet të grumbulloni për të bërë këtë zanat? Marrë shënim! Pak shami me ngjyra, një copë letër, fije dhe gjilpërë, një laps, disa gërshërë, disa shkopinj druri, një kavanoz qelqi, një dantellë dhe pak silikon.

Për të parë se si krijohet kjo zeje, ju këshilloj t'i hidhni një sy postimit Vazo freskuese e ajrit me zemra. Ky postim sjell një tutorial shumë preciz me imazhe që të mos humbisni asnjë detaj. Do ta doni!

Byzylyk për ditën e nënës

Byzylyk për ditën e nënës

Nëse nëna juaj i pëlqen byzylykët dhe ju pëlqen shumë t'i bëni ato, nuk ka dyshim se kjo ide është ajo që po kërkoni për t'i bërë një dhuratë të punuar me dorë nënës suaj. Është një byzylyk stil boho ideale për tu veshur në pranverë ose verë.

Çfarë materialesh do t'ju nevojiten për të bërë këtë zanat? Një kordon i çdo lloji (për shembull, bishti i miut, kordoni marinar ose kordoni mëndafshi), disa gërshërë, pak ngjitës, një fjongo me tema që bie në kontrast me ngjyrën e kordonit dhe një mbyllje metalike me magnet.

Procedura për të bërë këtë byzylyk është shumë e thjeshtë. Nëse ju mungon koha, është perfekte sepse nuk do t'ju duhen shumë minuta për ta pasur gati. Në postim Byzylyk për ditën e nënës i keni të gjitha udhëzimet.

Ambalazhimi i dhuratave për Ditën e Nënës

Ambalazhimi i dhuratave për Ditën e Nënës

Kjo punë artizanale është plotësuesi i përsosur për disa nga punimet e kësaj liste si byzylyku, slita apo kartolina, pasi do t'ju lejojë të prezantoni dhuratën tuaj në një mënyrë të bukur dhe origjinale. Siç e shihni, është një mbështjellës i punuar me dorë për ditën e nënës.

Çfarë materialesh do t'ju nevojiten për të bërë paketimin e dhuratave? Si element bazë do t'ju duhet të merrni letër ambalazhi ose letër artizanale, disa gërshërë, disa shirita, një letër ambalazhi të printuar, një karton të lëmuar, pak ngjitës, një kallëp zemre dhe një kuti dhuratë.

Pasi të keni mbledhur të gjitha këto, hidhini një sy postimit Si të bëni paketimin e dhuratave për ditën e nënës. Aty do të gjeni të gjithë informacionin e nevojshëm për të krijuar këtë paketim.

Vath me guacka per festen e nenes

Vath me guacka per festen e nenes

Vera është afër, çfarë dhuratë më të mirë për Ditën e Nënës se disa vathë në formë guaske për t'i shfaqur në plazh?

Si bazë për vathët do t'ju nevojiten disa guacka të vogla dhe disa kapëse argjendi 925 që mund t'i blini në internet ose në dyqane të specializuara bizhuterish. Mund të përdorni edhe bojë (edhe pse është opsionale) dhe pak ngjitës.

Për të mësuar se si të bëni këto vathë, mos e humbisni postimin Vath me guacka per festen e nenes ku do të gjeni një tutorial të shkurtër shpjegues për ta bërë shumë të lehtë realizimin e tyre.

Zemër dekorative për ditën e nënës

Zemër dekorative për ditën e nënës

Një tjetër propozim dhuratë për Ditën e Nënës është ky i lezetshëm zemer dekorative me të cilën mund të dekoroni një dollap, një derë apo një mur në shtëpi. Përveç kësaj, mund ta personalizoni me një frazë ose një dedikim të veçantë.

Cilat janë materialet e nevojshme për të bërë këtë zanat? Pak leter me fletore, nje cope letre, nje laps, disa gërshërë, një tel, pak bojë dhe disa gjëra të tjera që mund t'i lexoni në postim Zemër dekorative për ditën e nënës.

Në këtë postim mund të lexoni edhe udhëzimet për të krijuar këtë zanat. Ato shoqërohen nga një tutorial në imazhe për ta bërë më të lehtë.

Magnet me shkopinj veshjesh për t'i bërë dhuratë në ditën e nënës

Magnet me shkopinj rrobash

Ky zanat është ideal për të dekoruar frigoriferin dhe për të varur shënime. Ky është një propozim dhuratë shumë i lehtë për t'u bërë me të cilin mund të surprizoni nënën tuaj me një dedikim apo mesazh të bukur nëse nuk keni shumë kohë për të bërë një dhuratë.

Çfarë materialesh do t'ju nevojiten për t'i bërë këto? magnet frigorifer? Baza e kësaj zeje janë disa kapëse rrobash. Gjëra të tjera që do t'ju duhen janë shiriti Washi, disa gërshërë, pak ngjitës dhe disa magnet.

Nëse dëshironi të shihni se si bëhet kjo dhuratë, mos e humbisni postimin Magnet me shkopinj veshjesh për t'i bërë dhuratë në ditën e nënës i cili sjell një tutorial me imazhe që të mos humbisni asnjë detaj.

Një zinxhir çelësash për një dhuratë për ditën e nënës

zinxhir çelësash për ditën e nënës

Plotësoni këtë përmbledhje të ideve të dhuratave për Ditën e Nënës zinxhir i bukur. Ky zanat kërkon përdorimin e një makine qepëse për ta bërë atë, kështu që niveli i vështirësisë është pak më i lartë se propozimet e mëparshme, veçanërisht nëse nuk jeni mësuar ta përdorni.

Në postim Një zinxhir çelësash për një dhuratë për ditën e nënës Do të gjeni udhëzime dhe materiale për të krijuar këtë dhuratë.

Cilin nga këto propozime do të dëshironit të realizonit këtë vit për festën e nënës?


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

  1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
  2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
  3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
  4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
  5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
  6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.