3 IDE ME BELSH ORT NGJYRS APO CRAYOLAS

Në këtë punë praktike te sjell ty Idetë e 3 të bëjë me shkumësa me ngjyra ose njihet edhe si shkumësa me ngjyra. Ata janë perfekt për tu bërë niños, sidomos ideja e parë dhe e dytë. Në të tretën ne përdorim hekurin e rrobave, por me mbikëqyrjen e një të rrituri nuk do të ketë problem. Kështu që qëndroni të dini gjithçka mund të krijoni me këtë material të zakonshëm në zanate.

materiale

Për t’i bërë këto Vepra artizanale ne do të përdorim si material të përbashkët shkumësa me ngjyra o shkumësa me ngjyra. Përveç këtyre do t'ju duhet edhe më poshtë materiale:

 • Papel
 • Kallëp silikoni
 • Kornizë fotografike
 • Tharëse flokësh ose armë nxehtësie
 • furrë
 • Letër pjekjeje
 • Qese pëlhure
 • Shabllon shablloni

Hap pas hapi

Në tjetrën video-tutorial ju mund të shihni hap pas hapi të secilës prej 3 ide me dyllë me ngjyra. Ato janë shumë të lehta dhe ju mund ta shihni procesin e tyre në detaje.

Le të rishikojmë pasos për të ndjekur nga secila prej Vepra artizanale kështu që ju nuk harroni asgjë dhe mundeni bëjeni veten në shtëpi

Ideja 1: Dyllë me formë

Në këtë ide të parë ne do të ndryshojmë formë në dyllë. Ashtë një ide e mirë për të regalar ose për ricikloj ato dyllë që fëmijët nuk i duan më sepse përdoren aq shumë. Thjesht prerë dyllët copa të vogla dhe i vendos ato në myk silikoni cfare do. Ju duhet t'i pjekni në 200ºC derisa të bëhen dyllët i shkrirë. Kur kjo të ndodhë, hiqni mykun nga furra dhe lëreni të thahet. Kur është e thatë mund të shkrini dyllët tuaj, të cilat do të kenë formën e kallëpit që keni përdorur.

Greatshtë shumë mirë sepse tashmë e dimë që fëmijët gjithmonë duan gjëra të reja, se lodhen me materialin ose se duan diçka më origjinale. Epo me këtë ide nuk do ta keni më atë problem. Nëse ata janë lodhur nga dyllët e tyre të vjetër, shndërroni ato në të reja në forma argëtuese në vend që të blini të reja.

Ideja 2: Piktura me lule të stampuara

Për këtë ide të dytë do të krijojmë pictures origjinale sepse ato do të jenë në lehtësoj. Këtë herë kam bërë lule, por ju keni mijëra mundësi. Thjesht vizatoni pjesën që dëshironi të sheshtë, dhe për zonat që dëshironi në lehtësim shkrini dyllin dhe lëreni të bjerë në letër. Unë përdor armë e nxehtë për t'i shkrirë sepse e bën atë shumë shpejt, por nëse nuk keni mund ta përdorni tharëse flokësh normale.

Vendos një Korniza e bukur ose tërheqëse për syrin, në kontrast me pikturën tuaj të stampuar. Ju gjithashtu mund të bëni një fotografi të një personi me një fustan dhe që është bërë me dyllë të shkrirë. Ose edhe një peizazh i bukur në të cilin disa zona janë në lehtësim. E gjitha varet nga imagjinata juaj.

Ideja 3: Çanta prej pëlhure të zbukuruara

Ideja e fundit është e preferuara ime, sepse ju mund të merrni përfundime të shkëlqyera në cilindo veshje o qese. Zgjidhni pëlhurën që dëshironi të dekoroni dhe a shabllon qe te pelqen Derdhni asfaltat e dylli mbi klishe dhe hekuroseni. Mos harroni të vendosni letër pjekjeje o letër perimesh në mes në mënyrë që dylli të mos ngjitet në hekurin tuaj.

E mira e kësaj është që mund ta lani në ujë lavatriçe sepse nuk zbehet, kështu që lehtë mund të krijoni një mori modelesh çantash dhe veshjesh.


Përmbajtja e artikullit i përmbahet parimeve tona të etika editoriale. Për të raportuar një gabim klikoni këtu.

Bëhu i pari që komenton

Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet.

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.