3 IDE P TOR T C KRIJUAR PANDANTA T CL BELGUT

Në këtë punë praktike te sjell ty Idetë e 3 kështu që ju lehtë mund të krijoni varëse argjile ose me paste modelimi cfare do. Ato janë të lehta për tu bërë, por me një rezultat shumë profesional. Mund t'i përdorni për çdo rast, t'i dhuroni ose edhe t'i shisni.

materiale

Për t’i bërë ato Idetë e 3 de varëse do t'ju duhet si material i zakonshëm argjilë ose paste modelimi që ju preferoni. Përveç kësaj, unë kam përdorur edhe sa vijon materiale:

 • Bojë akrilike
 • Teli i sheshtë
 • Teli i rrumbullakët
 • Thikë
 • Teksturizues
 • Rodillo
 • furçë
 • Fëndyell
 • Rruaza
 • Llak përfundimi qeramik

Hap pas hapi

Në tjetrën video-tutorial ju mund të shihni hap pas hapi e Idetë e 3 de varëse argjile. Ju do të shihni se ato janë të lehta dhe mbeten rezultate të shkëlqyera.

Cila është e preferuara juaj? Me siguri ka disa që kanë tërhequr vëmendjen tuaj. Gjithsesi, si janë ata i shpejtë për të bërë, unë do të të lë hap pas hapi nga të tre modelet në mënyrë që të mos harroni asgjë dhe t'i bëni të gjitha pa ndonjë problem.

Idea 1

Kjo varëse ka shumë mundësi, në varësi të cilësi që ju aplikoni. Cilado qoftë struktura që është, ju duhet qetë balta dhe shënojeni atë para prerjes, në mënyrë që më vonë të mos deformojë. Pastaj corta varësen në formën që dëshironi. Mos harroni se duhet të lini një boshllëk të kalojë zinxhirin dhe të jetë në gjendje ta varë. Ju mund të luani me format dhe të krijoni varëse shumë origjinale.

Kur argjila është e thatë, Pinta baza me bojë akrilike, dhe lehtësoj Fërkojeni me bojë metalike, do të shihni efektin e bukur që mbetet.

Aplikoni përfundimin e llak që dëshironi, mund ta përfundoni në mat, saten ose me shkëlqim.

Idea 2

Ky model është më shumë rastësor, jo aq elegante. Greatshtë shumë mirë ta bësh në disa ngjyra dhe të kesh të ndryshme për tu kombinuar me rroba të ndryshme.

Për ta bërë këtë krijoni një rreth prej argjile dhe hapni vrimën për zinxhirin. Me një fëndyell ju duhet të shënoni linjat ku tela dhe pikat ku rruaza. Kur balta të thahet dhe e keni pikturuar, duhet t'i ngjitni këto materiale në shenjat përkatëse.

Mos harroni të aplikoni llak ju doni ta mbroni mirë copën.

Idea 3

Për mua kjo e fundit është e preferuara ime. Keni një tela rreth buzës që i jep asaj një prekje elegante, dhe me vizatimin mermer Shtë shumë origjinale.

Formo tel i sheshtë pasi ju pelqen me shume. Lëmoni baltën dhe prerë atë në formën e telit. Lëreni argjilën brenda telit dhe lëreni të thahet. Pasi të jetë tharë, aplikoni bojë akrilike pasi ju pelqen me shume. Kur bojë është e thatë derdh llak përfundimi qeramike për t’i dhënë këtë efekt. Një shtresë e trashë do të imitojë Cristal dhe mermer E pjesës.


Lini komentin tuaj

Adresa juaj e emailit nuk do të publikohet. Fusha e kërkuar janë shënuar me *

*

*

 1. Përgjegjës për të dhënat: Miguel Ángel Gatón
 2. Qëllimi i të dhënave: Kontrolloni SPAM, menaxhimin e komenteve.
 3. Legjitimimi: Pëlqimi juaj
 4. Komunikimi i të dhënave: Të dhënat nuk do t'u komunikohen palëve të treta përveç me detyrim ligjor.
 5. Ruajtja e të dhënave: Baza e të dhënave e organizuar nga Occentus Networks (BE)
 6. Të drejtat: Në çdo kohë mund të kufizoni, rikuperoni dhe fshini informacionin tuaj.